Avatar uživatele
Pokročilý

Jak volit z jiného kraje?

Den před volbami se stěhuji (ale neměním trvalé bydliště), ale přesto bych ráda hlasovala. Jak mohu hlasovat z jiného kraje? Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Tak já myslím,že hawranek může zajít na úřad,kde má trvalé bydliště a tam zažádat o voličský průkaz. Tak mi někdo odpověděl,pokusím se tu odpověď najít. To neodpovídali mě,ale někomu jinému,proto to nemůžu najít. Jen si pamatuji,že odpovídala panenka. Taky to říkali v televizi,že písemně do 21.5. pak osobně.

Počátek lhůty, kdy může úřad nejdříve začít vydávat voličské průkazy, je čtvrtek 13. května, konec lhůty pro předání voličských průkazů je středa 26. května do 16.00 hod.
http://www.mckralovice.cz/…

Voličský průkaz

Ode dne vyhlášení voleb, t. j. od 8. února 2010 (za den vyhlášení se považuje den, kdy byla rozeslána částka Sbírky zákonů, v níž bylo rozhodnutí o vyhlášení voleb uveřejněno) mohou voliči požádat o vydání voličského průkazu. Volič může požádat písemným podáním opatřeným jeho ověřeným podpisem doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb / tj. 21. května 2010/ obecnímu úřadu, který vede stálý seznam voličů (v seznamu jsou zapsáni voliči přihlášeni k trvalému pobytu v obci) anebo osobně do okamžiku uzavření stálého seznamu voličů dva dny přede dnem voleb tj. 26. května 2010 do 16.00 hodin

http://www.c-budejovice.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Zde vám zasílám odpovědi na otázku můžu k volbam v jiném městě než je moje trvalé bydliště a přesný postup jak postupovat když chcete volit jinde

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ muzu-k-volbam-v-jinem-meste-ne z-je-moje-trvale-bydliste


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jste si v zákonné lhůtě (tuším, že 7 dní před začátkem voleb) nepožádala o voličský průkaz, tak teď už máte smůlu a musíte volit v původním místě trvalého bydliště.

-------
DOPLNĚNA (poprvé):

Upozorňuji, že lhůta už opravdu uplynula
(§ 6a/2)
http://glosy.info/…

------
DOPLNĚNA (podruhé):

Tak beru zpět, kropítko má pravdu, skutečně lze osobně až do středy žádat o změny ve voličských seznamech.
(§ 10, 11)

http://www.lexdata.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

neplačte,ono se stejně nic nezmění,ať vyhraje kdokoliv
ani v minulém režimu se nic nezměnilo ,když jsem nešel k volbám,tak jen já pak měnil zaměstnání a to tak ,že až 800 m pod zem

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.