Jak vnímáte bezohledné kuřáky?

Kouření tabáku je problémem protože obtěžuje okolí a způsobuje požáry navíc kuřáci házejí nedopalky na zem nebo na koberce, doutníky dokážou dokonce i zapnout požární signalizaci, atd.

Nejlepší odpověď
quentos

Vadí mi

Je to děs běs, naštěstí bylo hůř – ještě se nám byli schopni smát do ksichtu a dělat ze sebe „diskriminované“ chudinky…! To, že diskriminují nás nekuřáky už jenom tím, že otravují vzduch a nutí nás ty jejich zplodiny dejchat, už zřejmě jejich vyhuleným mozkům nedochází.

Další odpovědi
www

Nevadí mi

Pokud háže vajgly na koberec ap., není to bezohledný kuřák, ale arogantní blb a podobně se chová i bez cigarely. Tito lidé mně ovšem vadí.
Málo možností v anketě.

anonym

Vadí mi

Bezohledné kuřáky vnímám jako bezohledné kuřáky. Nevadí mi ti,co dodržují pravidla slušnosti a mají ohledy.
Doplňuji:
S chutí doplňuji, že bych je nechala vykonávat úklidové veřejně prospěšné práce (stejně jako žvýkačkáře, kteří nevědí, že použitá žvýkačka patří zabalit a hodit do odpadkového koše a ne vyplivnout na chodník). Stačí se podívat kolem autobusových zastávek, jaká je kultura chování kuřáků. Moc by mne zajímalo, jestli by si takhle pohazovali vajgly doma.

arygnoc

Záleží na situaci

Kto je bez chyby?
Nevadia Vám obézni (to sú tí tlstí, obložení – tukom – mne ako fajčiarovi vadia. áno)
Nevadí vám agresivita?
Nevadí Vám serúci pes na ulici?
Nevadí Vám úrok v banke za Vami odložené peniaze nižší ako devalvácia?
etc.

Keď nemáte iné problémy, ako rýpať do fajčiarov, závidím Vám.

Na rozdiel od iných „vadiacich“ si fajčiari za to svoje „vadenie“ zaplatia.

KdoSiOdJinud

Záleží na situaci

Doplňuji:
Pokud se dodržuje jistá slušnost, kuřáci mi nevadí :) Ba naopak mi vadí lidé, co jsou naprosto zaujatí a vysazení na hledání chyb typu „on je kuřák“

fcoop

Záleží na situaci

No – jednou bych rád uviděl na vlastní oči,jak nějakej „voraženej“ doutník zapne požární signalizaci.

Jóó – to jsou dneska doutníky........ Jak se to říkává…? „To za našich časů – to byly doutníky…! Ale dneska“?

Kuřáci......ber to třeba tak,že je to jakási spravedlnost – bílí vytloukli Indiány..........

Wang

Vadí mi

Doplňuji:
Vadí mi JEN jejich kouř, oni mi vlastně ani nevadí. No, a když dokážou kouřit bez kouře a zplodin, budu je i milovat 😉

pusinka50

Záleží na situaci

Jsem kuřačka. Kouřím doma jen v obýváku při stále otevřeném okně. Kouř foukám jen sama sobě. Když mám na návštěvě kamarádku, zeptám se, jestli jí nebude vadit, když si zapálím a jestli jí nebude vadit otevřená větračka a sednu si tak, aby kouř nešel přes ni. Když někdo jí, nezapálím si, teprve až dojí. Venku kouřím taky a když vidím v dohledné vzdálenosti koš, nedopalek jdu hodit do koše. Vzhledem k naprostému nedostatku košů v Praze se mi koš moc často nedaří najít, tak hledám kanál, když ani ten není v dohledu, vajgl jde pochopitelně na zem na silnici mezi auta, tam to sebere čistící vůz. Samotnou mě to štve a necítím se při házení nedopalku na zem, byť ke straně třeba do trávy, dobře, jsem úklidná a pořádná, ale koše jsou opravdu nedostatkový zboží. Nechápu ovšem, proč je otázka tak ostnatě rýpavě položena, vy jistě zase máte jiné zlozvyky, každý má nějaký zlozvyk, tak nestrkejte všechny kuřáky do jednoho pytle, dotýká se mě to.

Fazzz

Nevadí mi

Doplňuji:
Podle mě kuřáci, kteří kouří doma, jsou prasata. Když usnou s cigaretou v hubě a je jim to úplně jedno … To jsou ti, co způsobují požáry. Přiznám se, jsem kuřačka, ale dodržuji pravidla, tam kde se smí kouřit, kouřím a naopak. Jen mě většinou štve, když jdu po ulici a nikde žádný koš, ani třeba ne na ty nedopalky a vůbec celkově na všechen odpad. To se pak nedivím, že to leží na zemi. Ale o to víc mě štve to, když si jde kuřák po ulici a má kousek od sebe koš a hodí to na zem, to je pak něco jiného. Jinak mi kuřáci nevadí, jak jsem uvedla.

Damiana

Vadí mi

Jednoznačně mi vadí, protože omezují mé právo nedýchat jejich smrad. Bývají arogantní a bezohlední. Mě to „chutná“, tak si „dej“ se mnou a mlč. Hnus. Ať se v klidu doma utemují nebo se scházejí kde chtějí (stejně zaměření), ale ať nekazí zdraví jiným.
ad Arygnoc: Nemohu nereagovat na tak zcestný názor. Srovnávat tlusťochy, kteří se sami nacpávají (moje zdraví to není), argesivní blby (nevím kde se pohybuješ, mně zdraví neničí), bankovní služby (každý si vybírá sám, co udělá se svými penězi – má-li je), psy(?) (mají snad své pány) se smaradlavým kuřákem ničícím zdraví nejen své, ale celé své rodiny i okolí – to je opravdu projev arogantního a bezohledného člověka. Chvástat se svým vlastním nerozumem, že se za to svinstvo ještě utrácím prachy? V dnešní době? To nechápu.

RyuzakiKate

Vadí mi

Doplňuji:
Ti „normální“ kuřáci mi jsou ukradení, je to jejich zdraví, nemá cenu jim do toho kecat. Co mi vadí je, že ti bezohlední jsou převážně dospívající. Dokuřují ještě těsně předtím, než nastoupí do autobusu, když jsem s nimi posledně seděla, tak mi to schválně všecko foukali do xichtu a nebyli schopni pochopit, že mi to vadí a tak dále. Mnohdy jim ta „kouzelná chutná tyčinka“ určitě dodává pocit důležitosti a sebevědomí. Nedokážou vám pořádně říct, proč kouří, a na to, aby přiznali, že to je kvůli společnosti, se příliš stydí. Můžou přestat kdykoliv, protože závislí nejsou, jen je to prostě baví, hlavně, že po nich vždycky zbude louže flusanců…

mojitek

Vadí mi

Kdo je to „bezohledný kuřák“ ??? Sám jsem kuřák,ale nikomu např.při jídle nefoukám kouř do ksichtu,ani neodhazuju vajgly-když je koš tak šup s ním do koše.Toho bordelu na ulicích je spousta tak proč z toho záhadně vyjímáte jen ty vajgly?Pokud je člověk prase tak je jedno jestli odhodí vajgla nebo kelímek od jogurtu nebo papírový kapesník.A ci­garetový kouř k restauraci nebo ke kavárně patří,ale jsou i zařízení kde je zakázáno kouřit.Tak o co jde?Člověk má možnost výběru.Já taky nebudu lamentovat nad tím že si v cukrárně po dortíku nemůžu dát cígo..Nezlobte se na mě,ale mě to tady připadá jako bezmyšlenkovitý hon na čarodejnice.

iceT

Záleží na situaci

Smrad z marihuany mi smrdí mnohem víc než kouř z cigarety,po tabáku snad nikdo nemá halucinace,lidská bytost páchnoucí chlastem na pět metrů mi vážně vadí víc než cigaretový kouř,psí lejno na botě taky smrdí mnohem víc než nějaká cigareta.
Pro vás je kuřák bezohledný,ale uvědomujete si,že vy taky můžete být pro někoho bezohledný,aniž si to uvědomujete?Pro mě jsou bezohlední třeba pejskaři,co po svých psech neuklidí,a to je tady jen na sídlišti třeba v zimě dost vidět, a taky jsem viděla psa s*át v centru města doprostřed chodníku,to byla teprve chuťovka.....
Tohle všechno je o lidech a v lidech.
Třeba já jsem taky kuřák,i když jsem vyměnila klasiku za tu elektronickou hračku,taky bych pro vás byla bezohledná,jen proto,že se mi kouří od úst?

david22

Záleží na situaci

Doplňuji:
Spíše mi vadí, než nevadí. A to hlavně na zastávkách, kde přestože je tam zákaz, si často zapálí. Ono je někdy těžké rozeznat kde zastávka končí, pokud stojí 3 metry od cedule, zastávka už to nemusí být, ale smrad ještě cítíte.

martyuno

Nevadí mi

franku

Záleží na situaci

záleží na situaci,ale více mi vadí nebo přímo mě ser… pejskaři a kočky

Deli

Vadí mi

Doplňuji:
Vadí mi, když kouří na veřejném místě a kouř jde na moje dítě. Co komu udělalo, že to má čuchat? Starší je astmatik, kouří-li nedaleko ní někdo, začne se dusit. Ať si kouří doma, v hospodě, nebo tam, kde svým počinem neubližuje dalším.

ondraskovy

Vadí mi