Samuel CZsk

Jak velký pád z výšky mravenec dokáže přežít se svou hmotností?

Nejlepší odpověď
Mravenec

Maximálně 2 metry, pak už bych se bál vo hubu.

Další odpovědi
Disraeli

Osobně zi myslím, že pád z výšky mravence neusmrtí vůbec. Takže i kdyby spadl z vrcholu mrakodrapu, tak přežije.

aliendrone

Zjímavá, ale ZCELA NEDOSTATEČNĚ formulovaná otázuka.
Záleží jednak na gravitančím zrychlení (na Zemi cca 9,81m/s2 druhak na odporu prostředí (na Zemi je zpravidla míněn vzduch, jakkoli 2/3 jejího povrchu zaujímá voda).

V podmínkách Země je brabenec „pádem z výšky“ nezabitelný (s vyjímkou případů, které zmiňuje gangsert Dochy, tedy když např. bude vynesen do takové výšky, že v nízkém tlaku exploduje. 😁

zjentek

Jak vysoký pád dokáže při svý hmotnosti ustát brablenec, aniž by jej to zabilo? Na to ses chtěl zeptat?

No já si myslím, že brablenec může padat neomezeně a stejně bude furt žít. Leda by padal často a byl z toho všeho padání už tak dobitý, i psychicky, že by to nakonec vzdal a odevzdal lžíci. (;

Dochy

Také předpokládám, že pád z výšky ho nezabije. Předměty mají svou maximální pádovou rychlost a víceméně platí, že čím jsou menší, tím pomaleji padají,
Zabít by ho mohl pobyt ve vakuu nebo v mraze (pokud bys ten experiment bral vážně)

aliendrone

Brabenec na Zemi přežije pád ze 2m, snad jsem omylem opalcováním odpovědi Mravence kvůli brabenci nenastartoval palcovou inflaci, muehehehe… 😉 🙂