Jak v sobě potlačit introverta?

Dobry den, som introvert v novom prostredi a niekedy aj v znamom. Zalezi od momentalnej nalady. Hrozne ma to trapi, nakolko mam pocit, ze mi vsetko uteka pomezi prsty. A vo finale mam pocit ze si ten zivot neuzivam ale prezivam. Ako to mam zmenit? Vsetko v sobe vnutorne resim, az se pak zamotavam sam v sobe...Co pomuze? Prasky, psycholog, meditace, mesic na samotce??? Dakujem Vlado

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Měsíc na samotce? Co tě vede zrovna k tomuto nápadu?
Jestli tě trápí tvá uzavřenější povaha, můžeš na změně (lehké:-) zpracovat pomocí přátel a blízkých - a ještě lépe s těmi, které nově poznáš. Doporučuji ti najít si něco, co tě bude bavit a začlenit se do nějakého kolektivu. Zrovna včera jsem byla na plese jednoho spolku a dala jsem se tam do řeči s jedním z jeho členů. Říkal, jak moc mu v jeho životě - a hodně i se zvládnutím dnešní doby - pomohlo právě to, že se k ním přidal. Získal sebevědomí (protože oni i dost vystupují a už mají i své fanoušky:-), hodně známých (i z okolí rodin těch členů). Přestal se stydět, není podrážděný, je větší optimista. Začal se zase na něco těšit. Díky své lepší náladě si našel i přítelkyni, se kterou chystají svatbu.
Musíš mít kolem sebe dobré lidi (a oni pořád jsou, neboj:-), potřebuješ si věřit, umět se rozptýlit a ne se podceňovat. Snad každého něco zajímá a baví, stačí jen to v sobě najít.

Další odpovědi:

Bronzový

To že je někdo introvert není nemoc. Pokud při zkoumání sebe sama docházíte k závěrům, které vám připadají jako vážné, nestyďte se vyhledat odborníka-třeba psychologa.Problematiku velmi pravděpodobně nevyřešíte tím, že se budete předělávat. Zkuste se intenzívně věnovat něčemu co váš baví a odložte takovéhle sebezhodnocování třeba o půl roku.Pak kdyžtak napište

Jestli jsi opravdu introvert - zkus se podívat na tohle video :) http://www.ted.com/…

Já sám introvert jsem a až na pár specifických situací jsem za to rád :)

S pozdravem
autozazitek.cz

Zlatý

Znám pár lidí s podobným problémem, kterým pomohlo, chození do fitka. Vše souvisí se vším, tělesná síla mnohdy podpoří i tu sílu duševní. Sportuj, bojuj. Máš problém? Řeš ho! Jinak to nejde a budeš sedět celý život v koutě a budeš akorát fackován. ;-)

Pokročilý

Vyplň si http://spt.skeletus.com/ a ulož odkaz na finále. Za rok vyplň znovu a uvidíš rozdíl. A přestaň se neustále sledovat. Pokud po tobě nic nechce, tak nemusíš přežívat ale odpočívat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1282
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.