Danielson

Jak v Rusové říkají Matka Rus? označujíc vlast, zemi?

Ať v knize Battlefield 3 Rus a jiných hrách můžete zaslechnout čí vidět větu ať už bajovat za Matku Rus, Zradil jsi matku Rus… jak říkají Rusové u nás přeloženo Matka Rus.

Nejlepší odpověď
annas

Matka Rus = vlast. Tato slova byla „svatá“ pro miliony občanů, především za 2. světové války. Ti byli připraveni přijmout jakoukoliv smrt, prolévally krev za svou zemi stejně tak jako za svou rodinu. Známá jsou slova Za vlast! Za Stalina!

Dokladem lásky k vlasti je monumentální socha Matka Vlast volá (rusky Родина-мать зовёт) stojící nad Volgogradem. Je součástí Památníku Bitvy o Stalingrad na návrší zvaném Mamajevova mohyla (rusky Мамаев курган); pod tímto názvem je také památník všeobecně znám.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mat­ka_vlast_vol%C3%A1
Doplňuji:
Při přepisování stylizace se vloudila chyba. Buď ty miliony, nebo shoda podle smyslu – ti občané … byli připraveni – prolévali. .

Další odpovědi
dudu

Rassija – svjaščenaja naša děržava,
Rassija – ljubimaja naša strana.
Magučaja volja, vělikaja slava -
Tvaje dastajáňje na vsje vremena !
Slavsja, Atěčevstva naše svabodnoje,
bratskich narodov sajuz věkavoj,
Prědkami dannaja mudrasť narodnaja !
Slavsja, strana ! My gadimsja s taboj !
At južnych marej da paljarnava kraja
Raskinulis naši lěsa i palja.
Adna ty na světě ! Adna ty takaja -
Chranimaja bogom radnaja zemlja !
Slavsja, Atěčevstva naše svabodnoje,
bratskich narodov sajuz věkavoj,
Prědkami dannaja mudrasť narodnaja !
Slavsja, strana ! My gadimsja s taboj !
Širokyj prastor dlja měčty i dlja žizni
Grjaduščie nam atkryvajut gada.
Nam silu dajot naša věrnasť Atčině.
Tak bylo, tak jesť i tak budět vsěgda.
Slavsja, Atěčevstva naše svabodnoje,
bratskich narodov sajuz věkavoj,
Prědkami dannaja mudrasť narodnaja !
Slavsja, strana ! My gardimsja s taboj !
Text přidala Teeka97

pusinka50

Úplně jednoduše – Mať Velikaja Rus