dan1005ful1

Jak uvolnit svaly?

Jak mám uvolnit svaly resp.aby byli volné víte chci skusit astralni cestování ale to uvolnění je trochu problém a jestli má někdo zkušenosti s astralnim cestovanim ať napíše budu rád předem děkuji.
PS:omlouvám se za gramatiku píšu na mobilu

Odpovědi
ZVes

Je otázka, jaký sval/svaly chcete uvolnit. Pokud hladké, pak je relaxace možná reflexně (akupunktura, akupresura, obstřik), fyzikálními vlivy (horká koupel ve vytopené místnosti), nebo spasmoanalgetiky. Pokud jde o svaly příčně pruhované, je nutné si položit otázku, co vede k jejich kontrakci. Není-li důvodem nemoc (neurologická, nervově svalová, duševní, bolest), pak je nejlépe relaxovat pomoci cvičení (jóga), uvolňovacích cviků (vytřesení rukou, vykopávání nohou). Pokud je již sval natolik poškozen, že vede k projevům (stuhnutí šije – tortikolis), je nejrychlejší cestou podání inhibitorů blokujících přenos z nervového ganglia, nebo přímo způsobující relaxaci (myorelaxancia). Opomíjet by se neměla masáž s povrchově aktivními látkami.