Pokročilý

Namožené nebo natažené svaly?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak poznám natažený a jak namožený sval..?
Dlouho jsem tolik necvičila. Pravidelně dvakrát týdně dvouhodinovku tělocvik, občas venku míčové hry. Od soboty jsem se dala opět na trénink. A hodně jsem šla na "bobek" a rychle nahoru a takhle jsem jela asi hodinu v kuse. Druhý den jsem nemohla, ale stejně jsem šla tak na 40 minut a dnes zas.. Ale do schodů (ale i ze)chodit nemůžu, mám problém když si sedám a zvedám ze židle. A běhat taky nemůžu, strašně my stehna ztěžknou a chvilka si myslím, že se ani neudržím na nohou. Je to jen namožené?
Doplňuji:
A co udělat proti bolesti? Děkuji ..

Odpovědi:

Při takovéhle, pro svaly nezvyklé, zátěži půjde zcela určitě o namožení svalů. Copak takhle pojem protahovací cvičení? Svaly by se měly během cvičení nejdříve zvolna protáhnout a zahřát, potom by měly dostat zátěž a nakonec uvolnit několika cviky, aby nedošlo k tomu, co se povedlo Tobě. Teď bys měla dát svalům pokoj a odpočinout si a začít zvolna. Rozložit si cvičení třeba na 4 etapy. Nemysli si, že tělo necháš lenivět a ono pak okamžitě zabere a do plavek už budeš krásně štíhlá. Stihneš to i s menšími stresy pro svou fyzickou kondici. Teď opravdu vypni a znovu začni, až to nebude bolet. Bolest signalizuje, že jsi to přehnala.

Bronzový

Ano, to je namožené.
K natržení svalu dochází spíš při rychlém protažení nerozcvičeného svalu, než takhle při opakování...

Masírovat, pomalu protahovat a rozcvičovat a čekat. Minulý rok jsem zkusil běžet 3km po špičkách (vůbec jsem nedošlapoval na paty) a pak jsem nemohl chodit asi 3 týdny :-D

Bronzový

Je to fakt jen namožený, znám to... Přetrhnutí svalu i odlomení kouska kosti jsem zažila a bolí to jako s*ině. Natažený svaly, to nic není, proti tomu to je procházka růžovým sadem, ale počítej s tím, že asi tři dny to ještě potrvá. Hlavně nikam nespěchat, radši vyrazit dřív, aby ses cestou nezhroutila ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.