Lucie3713

Jak uvolnit kohoutek od pračky?

Mám u pračky tento ventil na vodu a ještě minulý týden s ním šlo bez problémů otočit, ale teď nejde otočit ani na jednu stranu. Poradíte mi, jak by to šlo povolit? A protože předpokládám, že budou odpovídat pánové, tak Vás poprosím odpovídat co nejmíň technicky. Díky moc Lucka

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nemáš zkušenost, bude nejlépe pozvat instalatéra Během několika minut ventil vymění a bude po problému. Většinou když ventil vůbec nejde, bývá zanešený a dříve či později ho čeká stejně výměna.

Další odpovědi
Kepler

Zkus poklepat na ventil kladívkem ve směru osy. Pokud se to neuvolní, tak ještě použít síkovky nebo hasák, brutální sílou ale ne.

Hlada

Když to nejde silou, musí to jít větší silou.
Nic tomu není. Je potřeba růžici obalit hadrem a sikovkama, hasákem nebo francouzákem to opatrně rozhýbat.

Pepa25

Nepřipojovala jste mezitím přívodní hadici a nevadí náhodou úchytka hadice („to modré“) otočení kohoutu?

Lucie3713

Jak to konkrétně myslíte ve směru osy?

Kepler

Proti zdi, ve směru osy trubky.

jáára

Jako že přímo proti.

Edison

Já bych to nedělal. Trubka může být relativně křehká, nebo by mohla prasknout stěna. Pokud nevíte, co děláte, svěřte to někomu, kdo je alespoň na nesnáze připravený.