Tomadollar

Jak upravit dlouhé vlasy když jsem muž?

Dobrý den, jak mám upravit vlasy (délka okolo 15 cm) abych měl nižší šanci že si mě mohou lidé zaměnit se ženou?
Nosím běžné oblečení které nosí obě pohlaví – mikiny, džíny( straight střih nebo obrovské) občas kapsáče.
Také nosím dioptrické brýle poměrně výrazné. Jsem poměrně vysoký.

Nejlepší odpověď
elkon

Jiná odpověď:

Co to je za hloupost, jestli jsi chlap, tak je to poznat i bez úprav vlasů. Celý život nosím delší vlasy a nikdy si mě nikdo nepopletl. Ani náznakem. Vlasy v tom nehrají roli. Chlap má prostě vizáž i pohyby chlapské.

Další odpovědi
Filip84

Jiná odpověď:

15 cm jsou dlouhé vlasy!? 😂😂😂😂😂

Já mám vlasy pod zadkem, s jejich úpravou nemám sebemenší problém. Je mezi námi ale poněkud významný rozdíl: mi je úplně někde, co si kdo myslí, nebo jestli si mne s někým „splete“.

Z 15 cm dlouhých vlasů beztak nic moc neučešeš – to je přesně ta délka, co zavazí a nic moc se s ní nedá udělat.

cappuccino

Jiná odpověď:

Inspirovat se muzes treba tady:
https://search­.seznam.cz/obraz­ky/?q=p%C3%A1ns­k%C3%A9%20%C3%BA%C4%8De­sy%202023&fulltex­t&sourceid=fu­lltext&thru=hint-obrazky-obrazky#utm_con­tent=obrazky&ut­m_term=p%C3%A1ns­k%C3%A9%20%C3%BA%C4%8De­sy%202023&utm_me­dium=hint&utm_sou­rce=search.sez­nam.cz&id=e1e1e­16bc2d29f0b52b43c&do­cId=debbd48cb1579981

Pokud jsi vysoky, tak si te nikdo s holkou plect nebude.

Kelt

Jiná odpověď:

15 cm dlouhé vlasy nejsou dlouhé. Možností je několik, co s tím. Od ostříhání, speciálního účesu, pokrývky hlavy atd. Přece fyzicky vypadáš jak chlap, ne, tak co řešíš.

iceT

Jiná odpověď:

Nech si narůst vousy.

Věštibull

Jiná odpověď:

Naplést umělé dredy

Disraeli

Jiná odpověď:

Rad, jak upravit dlouhé vlasy u mužů je hodně; druhy účesů, správná péče, atd.
Patnáct cm bych nepovažoval za nějak moc dlouhé vlasy, možná tak střední.

Snad máš trochu mužnější rysy, pokud jsi chlap (především ve tváři), nemluvě o hlasu, pohybech, aj. Pokud to chceš lépe podpořit či zdůraznit, nech si narůst vousy a začni posilovat, ať trochu zmohutníš (a podopříš testosteron a tím celkovou muskulaturu i maskulinitu – světe div se, tzn. včetně chování/vystupování a působení na druhé).
Jinak ti může být přece buřt, co si o tobě myslí druzí. Navíc plno chlapů nosí delší vlasy a snad nikdo si je neplete se ženami. Dlouhé vlasy můžou být kolikrát nerozpoznatelné – jako jestli patří ženě nebo muži. Jsou to přece JEN vlasy, které má obě pohlaví stejné (rozdílné jsou především jen individuálně). Neboli neexistuje rozdíl mezi mužskými a ženskými vlasy. Rozdíl může být v účesu, ale co se týká dlouhých vlasů, tak jsou prostě jedno a totéž u obou pohlaví. Ale vlasy neodpovídají za celou postavu ani za pohlaví.

BTW Po většinu historie a ve většině kultur nosili muži delší vlasy, Pokud by se to mělo odhadem zprůměrovat, tak muži alespoň po(d) ramena, ženy delší, často až po(d) pás. Kromě římské republiky (v pozdější etapě) a jakžtakž římské říše (a to převážně jen u Římanů – „Latinů/Italů“), pár případů, kde se v některých kulturách celotělně vyholovali a moderní doby, tak měli muži vlastně téměř vždy a všude delší vlasy. I když se snad vždy upřednostňovalo, aby ženy měly delší vlasy (a to i delší než muži), tak na delších vlasech není nic vyloženě ženského (podle vnímání atd. v moderní civilizaci je to spíš o módě a „modernosti“). Dnes sice stále převažují kratší vlasy u mužů, ale v módě jsou, jak krátké, tak dlouhé (záleží na úpravě atd). Budiž ti to útěchou.
Osobně jsem rád, že čím dál víc mužů chce mít trochu delší vlasy a vousy (vypěstovaný plnovous) a zároveň se trochu starají o svou fyzickou zdatnost. Považuji to za mužné, estetické a archetypické.