Jak udělat, aby moje reprosestava 5.1 hrála do všech repráků?

Mám reproduktory CREATIVE Inspire A500

http://www.alza.cz/…

a mám je zapojené normálně do PC do omikanálového audia ¨
(Realtek HD Audio), ale pokud pouštím něco v nějákém přehráváči či nějáké videa z youtube.com, tak se mi zvuk pouští pouze ze předních a centru :(

V nastavení tý zvukovnky jsem zkoušel tzv. funkci "Doplnění reproduktorů" , ale v nich to pouze slabě chrastí :(

Také jsem zkoušel vše znovu vypojit a zapojit, ale ani to nepomohlo. Zadní reproduktory vadné nejsou, zkoušel jsem do nich zapojit telefon a bez problému.

Nevíte jak udělat aby to šlo ? (vím, že si pouštím videa či hudbu v režimu 2.1, ale jestli není například nějáká aplikace pro to aby to šlo do všech reproduktorů)

Díky
Doplňuji:
No, právě u zvukovky nic takového nemám :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Problém je v tom, že v tom zvukovém souboru jsou obsaženy jen 2 kanály (stereo) a ne všechny.

Maximálně zvuk nějak emulovat ale to záleží zda to umožňují ovládače zvukové karty

Další odpovědi:

Pokročilý

Tou emulací Vám chtěl kolega naznačit, že pokud Vámi přehrávaný soubor neobsahuje již v sobě onu informaci, že se má audio zobrazovat 8.kanálově, můžete použít nějaký software na jeho úpravu. Ovšem nejsem si jist jeho kvalitou. Stejně jako Vám nepůjde film z roku 1990 v 5.1 verzi, nemusí Vám běžet 8.1 v roce 2011. Jestli jste si ovšem jist, že soubor 8.1 verzi podporuje, bude skutečně problém v nastavení zvuk. karty, nebo v samotném přehrávači.
hezký den
edit:
omlouvám se, špatně jsem si přečetl otázku. V principu je sice odpověď správná, ale Vy jste se neptal na audio 8.1.

Pokročilý

Bež do "Ovládací panely - zvuky a zvukova zarizeni - a dole jak tam sou ty dva repraky tak dej Upřesnit - a vyber Reproduktory Surround Sound 5.1 - Mam taky nove repraky - http://www.alza.cz/…
A tohle sem udelal a normalne to jelo.Hodne stesti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.