FlAsh_7

Jak trénovat oční kontakt?

Dobrý den, jakým způsobem lze trénovat oční kontakt a komunikaci obecně?

Nejlepší odpověď
agentpv

Vypnout facebook a jiné podobné průsery. Obléct se a vyjít dveřmi bytu ven na ulici mezi lidi.
Začal bych nakupováním v malých obchodech, kde se většinou pozdraví, usměje, poprosí o zboží, zaplatí, poděkuje, popřeje hezký den…

Byl o tom film, komedie s Pierem Richardem: „Jsem nesmělý ale léčím se“

Další odpovědi
Henry1660

Oční kontakt můžeš trénovat i na sobě, před zrcadlem. Pokud jde o oční kontakt s cizími, tak se jen stačí dívat lidem během rozhovoru do očí (ne nepřetžitě), a stupňovat to, začít třeba s blízkými a známými, u kterých se tolik nebojíme, dívat se jim do očí, pak to trénovat i na ostatních.

Komunikaci zlepšíš častým mluvením s ostatními a je třeba přinutit se do toho a zajít někam do společnsti (fakt kdekoli), často psát, číst (i nahlas), trénovat paměť, zapisovat anebo i vyhlédavat nová slovíčka (synonyma), rozšiřovat své vědomosti a znalosti v určitém směru/oboru (bez těch vědomostí bychom neměli o čem mluvit, tak je třeba se vyznat v tématu, o kterém chce člověk diskutovat). Zkusit různé komunikační techniky, hry, cvičení a třeba se cvičit v knize „Mluvte jako mluvčí.“

Přečíst si knihu na to téma, např „Jak dobře mluvit“ anebo jiné.

anonym

Co máte s tím očním kontaktem ? kdykoliv komunikuji s někým kdo je nasáklý tímhle dogmatem a snaží se za každou cenu úzkostlivě udržovat oční kontakt a když na chvilku uhne stranou lekne se toho tak že vytřeští oči a okamžitě mí hned zase zírá do očí … za takovou strašidelnou formu komunikace vám tedy moc děkuji 🙂 kdo tohle moudro vymyslel a pustil do světa jako nezpochybnitelné dogma ?