Jak tomu mám správně rozumět?

Dobrý den,
chci se zeptat, jak mám správně rozumět tomuto slovními spojení? Minimální výdrž zdrojů terminálů Matra?
Jde o to, že během spojení mezi složkami IZS je hodně pravděpodobné, že se vybije „telefon“? A jak se to dál řeší? Klasickým mobilním telefonem? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Vy zpracováváte práci, prostudovala jsem materiály, takže se určitě lépe orientujete než my. Vždy je váš dotaz vytržený z kontextu, takže se lze špatně orientovat. Podrobnosti o komunikaci v odkazu.

Projděte si např. práci
Spojení složek IZS při mimořádných událostech
MUDr. Jaroslav Valášek MUDr. Ondřej Franěk ZZSHMP-ÚSZSředitel MUDr. Zdeněk Schwarz

"Současná situace – radiové sítě v HZS

Základ –analogové spojenív pásmu 160 MHz

  • Ve zkušebním provozu v některých krajích spojenív systému MATRA –PEGAS, reference jsou rozporuplné. "

Doporučení

např.
„Pro krizové řízení a mezikrajskjou spolupráci i pro spolupráci v rámci IZS je za současného stavu věcí, zřejmě jedinou možností využít systém Matra Pegas pro potřeby koordinace a jeho transformace v dobře fungující záložní systém“

Mobilníl sítě jsou při pohromách nespolehlivé.

atd.
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Z4B9oF56wR4J:­www.unbr.cz/Da­ta/files/Konfe­rence%2520MEKA/3-Spojen%25C3%25A­D%2520slo%25C5%25BE­ek%2520IZS%2520p%25C5­%2599i%2520mi­mo%25C5%2599%25C3%25A1dn­%25C3%25BDch%2520ud%25C3­%25A1lostech.pdf+&cd=1&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Podrobný rozbor

Zajištění spojení příslušníků jednotek požární
ochrany v prostorově rozsáhlých objektech – autor Jan Moravec Bakalářská práce,
Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:cNcY­oi8xousJ:www.hzscr­.cz/soubor/fbi-030-moravec-mor207-r-2010-04-pdf.aspx+&cd=3&hl=­cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
gecco

…„Minimální výdrž zdrojů terminálů Matra?“…
Uveď kontext…
😉
Je „hodně pravděpodobné“, že se při zásahu stanička vybije?? – já myslím, že ne…
Jak se to dál řeší? – výměnou baterie, nabíječkou…
Případně se použijí jiné komunikační prostředky (myslím, že „Klasický mobilní telefon“ nebude úplně ´na pořadu dne)…

anonym

Myslela jsem, že od toho je tento web, kdy si člověk není něčím jistý, tak se obrátí tady. Buď si tady potvrdí svou odpověď, a nebo mu ji někdo vyvrátí s tím, že nabídne nějaké doporučení.
Má otázka byla čistě informativního charakteru, kdy jsem si chtěla ověřit, zda je to tak myšleno.

annas

Jenže DÚ a ostatní podobné práce jsou důvodem ke smazání.
Ale uvwědomte si, že jde o specifické dotazy, často vytržené z kontextu.

Vyhledala jsem vám, kde může najít další informace. informnace. Zřejfmě jste je nečetla – záložní systém. V dolním odkazu vysvětlení, jak spojení funguje.

anonym

egativa
→ neukázněnost řidičů a blokování požárních automobilů jedoucích k místu nehody,
→ špatné povětrnostní a klimatické podmínky a příjezd jednotek PO proti směru větru (nemožnost objet místo s ohledem na zásah na dálnici),
→ odstavení vozidla se světelnou šipkou do unikajících par HCl pracovníkem soukromé odtahové firmy ještě před příjezdem jednotek PO,
→ obtížná a velmi pomalá práce v oblecích OPCH, velká spotřeba dýchacích přístrojů a ochranných oděvů,
→ počáteční nedostatek vápna pro neutralizaci,
→ minimální výdrž zdrojů terminálů Matra a častá přerušení spojení s hasiči v nebezpečné zóně,
→ pozdní příjezd vozidla s náhradními nádobami.

Jde o hodnocení.
To „každý“ hasič musí mít u sebe náhradní baterii? Horko těžko si bude nabíjet vysílačku, kterou při zásahu potřebuj, ne?