FlAsh_7

Jak to, že se dividendy vyplatí?

Dobrý den, jak to, že někdo může dividendami uživit, když se vyplácí jen jednou za rok a jsou tak malé?

Odpovědi
nyjono

Asi proto, že někdo dostává dividendy velké.

dudu

Především záleží na velikosti investice do akcií a na struktuře portfolia. Ani zisk nebývá až tak zanedbatelný – např. loňský čistý výnos z akcií ČEZu byl při vší bídě necelá čtyři procenta.

Drap

Proč ne? co je to malé?Pokud bude dividenda na jednu akcii 100 kč, tak v případě že jich mám 100 000, tak je to za rok 10 milionů.Měsíčně tedy 833,333 kč před zdaněním. I po zdanění mě taková suma na měsíc bez problémů vystačí. Pokud má někdo vyšší nároky, musí nakoupit více akcií.