Frogman

Jak to, že není poslední dobou moc bouřka?

Pamatuju asi tak 10 let zpátky, že v létě snad každý 3. den pršelo a byla bouřka, a dnes? Ani náhodou… :D

Nejlepší odpověď
Kepler

Žádná fronta postupující ze severozápadu nemá šanci, rozpadají se v oblasti vysokého tlaku nad Evropou. Tzv. bouřky z tepla nevznikají zřejmě proto, že ve vzduchu není dostatek vlhkosti. Eventuální oblačnost z výparu nad kontinentem se rovněž rozpadá v oblasti anticyklóny, resp. se vůbec nevytváří. Pokud se někde vyskytují bouřky, pak jen místně.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… u nás bouří denně, jen prší trochu vedle …

dudu

Dnes sice bylo mimořádně teplo, ale jinak u nás /Přírodní park Lysicko/ běží vše v normálu – teploty do 30-ti stupňů a bouří docela pravidelně – např. před chvílí zde vydatně zapršelo.

zvonisek

U nás byla bouřka předevčírem, včera i dneska a dost pršelo.

Frogman

U nás velmi zřídka přejdou tmavší mraky, a ne a ne zapršet. :D Kór teď v těch vedrech se člověk vykoupe a za chvíli může jít znova… :D