jirka F

Jak to že jsem vzal za kliku a elektricky mě nakopla?

chci se zeptat jak je možný že jsem vzal za kliku a elektricky mě jemně kopla do ruky( vy víte jak to myslím :)) nebo jsem se přiblížil rukou k srsti Matýska( můj pes)a ucítil jsem elektrické kopnutí do ruky několikrát to i zabolelo jak je to možný.

taky vás někdy někdo elektricky nakopl, klika u dveří nějaký člověk,psí srst,atd.

Nejlepší odpověď
gecco

b) občas

Říká se tomu statická elektřina, poměrně zajímavý fyzikální jev, něco si o něm počti – https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=sta­tick%C3%A1+elek­t%C5%99ina&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl …
😉

Další odpovědi
iceT

d) jiná možnost( uveďte v komentáři)

Pravidelně mě kope madlo eskalátoru v galerii Moritz v Olomouci.

brillant

a) ano hodněkrát už to ani nespčítám

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sta­tická_elektři­na

anonym

c) málo kdy

Už si ani nevzpomenu v jakém roce to bylo.

dr.luha

b) občas

Když projíždím na kole pod VN vedením, tak jsou živá řitítka a brzdové páčky, ženský tlačící kočárek zase reagují na napětí na kovových částech tohoto vozidla.

tony2412

b) občas

hm statická elektřina,nep­říjemná,ale neškodná…