huxa

Jak to udělat s dvoma operačníma systémama?

Brý den, mám win 7 a chtěl bych si sem ještě hodit linux, ubuntu nebo gentoo. Chtěl bych to ale mít tak, aby se win 7 zapínal primárně a při klasickém zapínání PC mi naběhl on bez nějakých hlášek, které bych musel odklikávat. Napadá mě jej mít na flashce, ale to by zase nebylo zrovna rychlé řešení, ani na CD… nedalo by se nějak udělat, aby se vždy zapínal win7, akorát když by v PC byla třeba flashka s nějakým programem, tak by se zapnul linux? jestli ano, prosím, alespoň stručný návod :)
Doplňuji:
reuef-ok, díky, zkusím to

Odpovědi
Reuef

ja obcas pouzivam Linux prave z flashky – o rychlost se nemusite bat je to srovnatelne rychly jako kdyz to je na disku – stahnete si program Linux Live USB Creator a postupujte podle instrukci v pogramu nebo podle clanku v odkazu nize – je to jednoduche a rychle reseni

Zdroj: http://extrawin­dows.cnews.cz/spus­tte-linux-ve-windows-s-linuxlive-usb-creator

led

Pri dvoch operačných systémoch je možné si nastaviť prioritu určitého systému a zadaním časovania pri voľbe systémov. Napríklad, ak do 5 sec. neurčíte systém, zapne sa prioritný OS.
Podobne je možno (ako Reuef) použiť externý systém. Používam ho hlavne v rizikových oblastiach (nedôveryhodné siete) na internet, pretože spojenie funguje, ale počítač aj software sú chránené.