mosoj

Jak to tedy je ....... ?

Jak je to tedy se zimní pneumatikou.
Podle zákona nic takového neexistuje.
Ve vyhláška 202/2008 Sb jsem žádnou definici zimní pneumatiky nenašel. Nebo jsem něco přehlédl?
Viz. odkaz :http://www.pne­uclub.cz/19/zim­ni-pneu-definice-co-je-zimni-pneumatika/

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Zimní pneumatika je pneumatika, která má označení pro použití v zimě, což je na ní vyobrazeno buď symbolem vločky nebo nápisem M+S nebo obojím. Pokud jde o zákon, je zde podmínka že vzorek musí být minimálně 4mm pro osobní auta a 6mm pro nákladní.

18. V § 21 odst. 13 se věta poslední nahrazuje větou „Druhem dezénu pneumatiky se rozumí dezén letní a dezén zimní, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení M+S, M.S, M/S nebo MS; za zimní dezén se považuje též speciální dezén, u něhož je na bočnici pneumatiky vyznačeno označení ET, ML nebo MPT.“.
http://www.za­konycr.cz/sez­namy/283-2009-Sb-vyhlaska-kterou-se-meni-vyhlaska-ministerstva-dopravy-a-spoju-c-3412002-sb-o-schvalovani-technicke-zpusobilosti-a-o-technickych-podminkach-provozu-vozidel-na-po.html

Další odpovědi
cukrar

mosoji, ano přehlédl, ale pan Standa to napravil.