Avatar uživatele
Kelt

Jak to nazvat? Co to bylo?

Vracel jsem se z procházky ze severu a bylo zataženo, ale na některých místech byla vidět obloha. Na jihozápadě prosvítalo slunce, ale slunce jsem nedokázal lokalizovat. A když jsem se otočil na severovýchod , tak se mi zdálo, že čast modré oblohy je jakoby něčím osvětlena. Bylo asi 15: 30 . Co to mohlo být? Děkuji.

Zajímavá 0 před 92 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Osvětlení části oblohy sluncem, skrývajícím se nad mraky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

To si zrejme záškodník alien (krycím menom aliendrone) zapaľoval cigáro, alebo odštartoval na svoju planétu na dovolenku.

Nebojte sa nebol to výbuch zasiahnutého lietadla kdesi na východe, len optický jav, keď slnko svieti do oblakov spoza obzoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Zdá se, že jste viděl optický jev známý jako „vzdálené osvětlení“ nebo „antisolární světlo“. Když slunce svítí v určitém úhlu (zejména při západu slunce), může jeho světlo dosáhnout a viditelně osvětlit části oblohy, které jsou přímo proti němu – v tomto případě na severovýchodě. Během dne, když je slunce vysoko na obloze, to je těžké vidět, ale pokud je obloha zatažená a slunce svítí z úzkého výřezu, může tento efekt vytvořit dojem, že některé dálkové části oblohy jsou „osvětlené“ odjinud.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek