Jak to mají nevidomí lidé se spánkem?

Chodí vůbec spát? Když nic nevidí, tak často jakoby nevědomky spí? Pak mají více energie, než ti co zrak mají?

Pokud spí, tak toho naspí jako ti co vidí?

Nejlepší odpověď
annas

"Spánek je regulován světlem, za normálních okolností jsou naše biologické hodiny nastaveny na určitou rychlost. Ranní svítání představuje pro náš organismus signál, který přirozený biorytmus udržuje v chodu.

Rozhozené biologické hodiny

U nevidomých lidí ale biologické hodiny nedostávají z vnějšku žádnou zpětnou vazbu. Hodiny se tedy v průběhu dne postupně zpomalují. Což znamená, že tito lidé chodí každý den spát o něco později a také o něco později vstávají. Po určité době už nemohou spát v noci, ale potřebovali by spát v průběhu dne. A po několika dnech je situace opět jiná a spánek přichází v noci tak jako u zdravých lidí.

Nespavost u nevidomých

Mnoho nevidomých proto trápí poruchy spánku. Nejde ale o klasickou nespavost, příčinu této poruchy je třeba hledat v tom, že se biologické hodiny nedokážou nařídit podle skutečného času, a jedinec se tak pohybuje v jakémsi vlastním časovém pásmu, které ale vůbec neodpovídá skutečnosti."

atd

http://www.psychic­ke-zdravi.cz/novinky-laik-nespavost/jak-je-rizen-spanek-u-slepych-lidi-251

Další odpovědi
Nuk nuk

Spánek není jen záležitostí toho, že něco vidíte nebo nevidíte, je to prostředek, kterým odpočívá tělo a mozek.

Druhá věc jsou samozřejmě sygnály, které tělu dává denní světlo, o nichž píše annas, ale to neznamená, že všichni nevidomí nikdy nespí.