jaké má slepý člověk sny?

dám příklad, člověku který je vidomý se zdají ve spánku sny, ve kterých se objevuje to co během dne někde viděl, přidají se nějaké představy, ale vesměs to co fyzicky existuje, a tak by mě zajímalo jak se zdá sen nevidomému člověku, jak se mu třeba zdá, že vidí stromovou alej, když si ochytá jen kousek kmene, větvičku, list.apod. třeba moře, velké budovy. Vlastně to co je velké a on to ohmatá jen zčásti. Děkuji

Odpovědi
anonym

já si myslim, že jejich zrak je přece v rukou. Sice neví, jestli maji linku červenou, nebo bílou, ale ví jak ta linka vypadá. Je to sice těžko představitelný, ale ty lidi nemají až tak jiné sny. Když čtete knížku a ještě ste neviděla film ke knižce, tak si taky představujete jak to tam asi vypadalo, jak by to tam mohla vypadat, jak vypadali ty lidi.. atd..