Pixma

Jak to je s digitálním tachometrem?

Pokud odpojím aku, vymaže se mi údaj o najetých km v daný den, ale jak si může elektronika pamatovat, že se nevymaže celkový počet ujetých km?

Tak už mi je jasné, jak se švindluje v tachometrech. Údaje se tak dají lehce vymazat.

Nejlepší odpověď
cochee

Tento údaj je ukládán do paměti typu EEPROM nebo Flash, na flash USB klíčence taky zůstanou data, když ji vytáhneš z USB (není tam žádná záložní baterie).

Další odpovědi
mosoj

Stejně jako paměť v paměťových kartách, nebo typu flasch.
Tyto paměti uchovávají záznam i bez napájení a jdou přepisovat. nebo snad flaschku nevyndaváš z USB? Tím ji odpojuješ od napájení a záznam tam je a jde kdykoliv přepsat.

Existují paměti typu ROM, EPROM,EEPROM a FLASCH.