terira

Jak spustit SD kartu?

Nedávno jsem si koupila nový telefon Lenovo A7000 a k tomu si koupila i SD kartu. Když jsem ji však doma dala do telefonu a chtěla si stáhnout aplikace na SD kartu, psalo mi to nedostatek místa v úložišti, a nebo když se to stáhlo, objevilo se mi to na interním úložišti. A nainstalované aplikace mi nejdou přeřadit na SD kartu. Mobil ji vidí, ale nedokáže se sní ,spojit' Poraďte mi prosím, jsem už opravdu v koncích…

Odpovědi
Roman71

I když je to nepravděpodobné, buď není karta naformátovaná, nebo není kompatibilní se zařízením, do kterého byla vložena. Co podpora kapacity?
V jiném zařízení karta funguje? Lze na ni zapisovat například na počítači?

Hlada

Toto není problém SD karty.
Aplikece se stahují primárně do paměti telefonu a následně se mohou přesunout na kartu. Pokud není v paměti telefonu dostatečná rezerva (nikoli jen kapacita pro stahovanou aplikaci), objeví se uvedená hláška. Je potřeba uvolnit paměť telefonu. Mně pomohla aplikace All-In-One-Toolbox.
Protože ale mám obecně k čisticím programům výhrady a případné chyby této aplikace neznám, doporučuji jen na vlastní nebezpečí!