zjentek

Jak spustit notebook na televizoru?

Starou LCD TV potřebuji využít jako displej starého notesu. Oba přístroje jsou plně funkční, OS Windows XP. Notes má VGA a TV taktéž. Tak jsem to tam propojil, a nic. Kudy tedy dál? Dík.

Nevíte, kde ve Windows XP najdu- „připojit externí monitor“? ;o

Nejlepší odpověď
Kepler

Musíš v ovládacích panelech připojit externí zařízení a upravit rozlišení. Přes vagínu to ale budeš mít bez zvuku. Ten se dá zařídit přes sluchátkový výstup z TV do čehokoliv, co má zesilovač a repro.

zjentek

Keplere, prosím tě kde to v XP najdu? (připojit externí zařízení)

Kepler

Já už zapomněl, jak to v XP vypadá, mám teď win7, tam je to takto: hrdware – zařízení – zobrazení – připojit externí monitor – upravit rozlišení.

zjentek

Tak to mám smůlu ..prolezl jsem to celé a nemůžu to najít, našel jsem pouze výchozí m onitor, ale bez možnosti volby změn.

cochee

Klikni pravým do volného místa plochy, v menu „Vlastnosti“ a v okně ouško „Nastavení.“ Tam se s tím popasuj. Předpokládám, že notes má nějakou grafiku Intel. Pokud by měl NVIDIU nebo ATi/AMD, mohla by být nainstalována i nějaká ta pomůcka Nvidia Ovládací panel anebo Catalyst Control Centre, někdy i ten intel mívá nějaký nastavovač; obvykle bývá ikonka v rožku u hodin. A v tom nastavovači by to mohlo jít jednodušeji nebo přehledněji než v prvním popsaném způsobu. Nicméně ten první způsob je univerzální v XP, ať je tam jakákoliv grafika.

Kepler

To se mi nezdá, zkus pohledat v nápovědě. Mně se to podařilo i na prehistorickém PC a staré televizi s vakuovou obrazovkou. Nebo dej dotaz na http://pc.porad­na.net/, tam ti spíš pomůžou.