Jak propojit počítač s televizí?

Ahoj, mám malý notebook a filmy bych rád sledoval na své LCD televizi, abych z nich něco měl. Je možné snadno propojit noťas s televizí?

Nejlepší odpověď
taku1

S propojováním TV a notebooku bych počkal, pokud chcete jen sledovat filmy. Pokud máte DVD přehrávač, podívejte se, jestli nemá USB vstup. To byste si filmy mohl pouštět z USB klíčenky, jestli vás nebaví vypalovat na RW DVD filmy stále dokola. Jinak k propojení notebooku a televize musí váš počítač (grafická karta) mít buď DVI výstup, nebo TV OUT. První řešení je lepší, kvalita obrazu nebude tak klesat s délkou kabeláže (jde o digitální přenos). TV out použít můžete také, jen obraz bude podstatně nekvalitnější. Nejlepší je HDMI výstup, jenomže u DVD ripů (AVI) to nemá smysl, leda při Blurayi. Kabely seženete normálně v elektro prodejnách. Spojení televize-notebook zaktivujete přes menu TV (vyberete vstup) a ve Windows musíte přes Vlastnosti plochy zapnout „druhý monitor“.