Avatar uživatele
olivka

jak správně zasadit cibuli?

již 3 roky po sobě je něco špatně.Brzy,asi tak když má lístky 10 cm se zkroutí,poleji ji výluhem z kopřiv,tak se listy spraví,a koncem vegetace je malá a NE a NE:

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fortin před 5153 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Asi velmi záleží na vhodném stanovišti. Máme s bráchou zahrady v podstatě vedle sebe. On má vždy cibuli dvě radosti a my sklízíme zhruba stejně, jak je zde už zmíněno. Ovšem zato sklízíme krásný celer a bráška jen celerovou imitaci jako větší ředkvičky.

Jednou jsem hovořil se zkušeným zahradníkem o pěstování meruněk a broskví ve vyšších polohách. On mě tehdy říkal: sleduj několik let po sobě jak taje shníh a zapamatuj si místa, kde se rozpustí nejdříve. Když tam stromek zasadíš, bude se mu dařit, o dva metry vedle už to nebude ono?!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Nic si z toho nedělej. Já zasadím sazečku a sklízím o trošku větší sazečku.
Normálně dám do země, stonky jsou tak jako u sousedů, ale cibule není vidět. když ji vykopu, zjistím, že sazečka o trošku povyrostla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
atriplex

Nejspíš máte pozemek zamořen háďátkem, které totálně cibuli vysadí. Doporučuji sadbu mořit a nebo několik let na pozemku žádné cibuloviny (cibule, česnek, porek…) nepěstovat. To pak háďátko vyhyne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fortin

Na podobné špatné sklizně mají známí odpověď. Prý jim cibule nebo řepa nevyrostla jak by chtěli ale stačí vyměnit o políčko dál a tam se jí daří. A to jsou už v důchodě a rostliny je nutí respektovat požadavky, jaké místo k růstu se jim líbí.
-
V hospodě mě zemědělci sdělili že se má postříkat Cuprikolem nebo Silikolem které jsou na cibuloviny. Těsně pod povrchem zeminy je plíseň. Také doporučili několik let cibuli sadit ze semen jinde a to políčko použít na něco jiného. Nejde o háďátko!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek