anony.M

Jak správně zasadit semínka pokojových rostlin?

Dobrý den,
když budu mít balíček semínek a správný substrát,tak mám dát všechny semínka do jednoho většího květináče(a časem přesadit),nebo každé semínko zvlášť do svého?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží co je to za druh. Většinou se vysévají všechna semínka do truhlíku, nebo květináče. Zalijí se a mohou se pro urychlení klíčení překrýt mikrotenovou folií, aby se vytvořilo vhodné mikroklima. Po tom až sazeničky vzejdou a povyrostou, pikírují /přesazují/se do jiné nádoby.

Další odpovědi
anonym

Semena s dlouhou dobou klíčení a růstu se vysévají v lednu či únoru. Rychle klíčící a rostoucí semena se vysévají v březnu až dubnu. Záleží na příhodných podmínkách – světlo, teplo, vláha. Velmi dlouho klíčí semena např. kamélie, asparagusu a palem. Tyto semena by se měly před sázením namáčet 3 až 5 dní ve vlažné nebo teplé vodě, aby slupka změkla. Zeminu je dobré před výsevem propařit (v troubě), aby se zničily nákazy.

Semena se vysévají do květináčů, misek a truhlíků. Miska či truhlík se naplní směsí zeminou. Nejčastěji je to směs zeminy a rašeliny, která je pro výsev vhodná. Na dno květináče položte pár střepů, střípků nebo keramzitu a trochu hrubozrnného písku. Poté naplňte květináč zeminou a mírně upěchujte rukou. Zasejte plošně semínka, a poté zasypte jemnou vrstvou zeminy. Zalévejte velice opatrně. Protože jsou rostlinky po vzejití velice jemné a husté, mají jemný kořenový systém, a proto je potřeba rostliny protrhávat (pikýrovat). Pikýrování se opakuje 2 až 3 krát. Zůstávají jen silné rostlinky, které se přesazují do většího prostoru. Některé rostliny pro dobrý růst potřebují až 4 krát přesadit.
Zdroj:http://www.cho­vatelka.cz/cla­nek/pokojove-rostliny-a-jejich-rozmnozovani
http://kvetiny­.tobudetecubr­.net/