Pokročilý

Jak správně vypočítat tuto rovnici?(Rovnice o dvou neznámých)

Dobrý večer,potřebovala bych od vás radu.
Jak vypočítat rovnici o dvou neznámých jestliže pod sebou nejsou stejná písmena?Tedy např.
3b-2a=35
6a+8b=-20
Rovnice umím,ale vždy jsem se setkala s příklady,které měly už pod sebou ty písmena stejná.Nevím jak to vypočítat dosazovací metodou.Poradíte mi?Předem moc děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jestli jsem správně pochopil, o co ti jde, pak si uvědom, že sčítání je na množině reálných čísel komutativní... ;-) Jednodušeji řečeno - klidně si ta "písmena" vrámci rovnice přehoď, výsledek se nezmění.
3b-2a=35 -> -2a+3b=35
6a+8b=-20 -> 8b+6a=-20

Další odpovědi:

Stříbrný

Pokud pro vyřešení soustavy dvou rovnic pořebuješ mít něco pod sebou (což rozhodně není nutné), tak si jednu z rovnic uprav a pod sebe to dostaneš.

Zdroj: http://www.matematika.cz/soust avy-rovnic

Zlatý

Nevím co přesně psal mowla, takže možná budu psát to samý, ale na tom jestli jsou nebo nejsou POD SEBOU stejná písmena přece nezáleží, i neznámé jsou přece čísla, vždyť o to v rovnicích jde, vypočítat jakým číslem se má nahradit která neznámá, a v závěru ti pak vyjde třeba 45 - 10 = 35 a je přece jedno jestli je to 45 - 10 (3b-2a) a nebo 10 - 45 (-2a+3b), pořád to bude těch 35.
Doplňuji:
oprava :) -10 +45

Diskuze k otázce

anonym

Prosím ´mazatele´ o info, v čem byla má odpověď na tuto otázku závadná - obsahovala pouze skutečnost, že sčítání je nad množinou reálných čísel komutativní - tedy fakt, že je možné ´prohodit´ jednotlivé sčítance aniž se změní hodnota součtu...

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2739
Zlatý quentos 1322
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.