Zvědavý

Jak správně postupovat při měření torických čoček na fokometru ??

je to otázka spíše pro optiky ale budu vděčen za každou odpověd. studuji obor Optik a nedaří se mi je správně naměřit ☹ potřeboval bych podrobný návod 🙂

Odpovědi
mosoj

Návod k čemu ? K jakému fokometru. Snad ho výrobce dodal.

Jinak o měření ohniskové vzdálenosti zde :
https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=&oq=m%C4%9B%C5%99en­%C3%AD+ohniskov%C3%A9+&h­l=cs&ie=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ533CZ534&q=m%C4%9B%­C5%99en%C3%AD+oh­niskov%C3%A9+vz­d%C3%A1lenosti+%C4%8Do%C­4%8Dky&gs_l=hp­..0.0l4j0i22i30­.0.0.0.11037.­..........0.hSyR8iS­JP6c