Nela56

Jak správně nasušit rostliny?

Dobrý den, jak mám správně nasušit třeba jitrocel, listy pampelišek a tak, aby mi to třeba nezačalo plesnivět? Do herbáře jsem to sušila tak, že jsem to dala mezi knihy, ale to je asi hloupost :D

Odpovědi
nyjono

Jen je potřeba přístup vzduchu.
Polož je buď na nějaký rošt nebo síto nebo zavěs na nějaké háčky.

paul1

Souhlas s nyjono, jen je potřeba si pohlídat aby místo sušení bylo dostatečně vzdálené od zdroje molů – než jsme na to přišli, tak jsme sušili bylinky v altánku v blízkosti uloženého sena. Moli se činili, nasadili vajíčka a bylinky jsme museli vyhodit

Drap

Ne na slunci, rozprostřené nejlépe na sítech a místo by mělo mít dostatek cirkulujícího vzduchu.