eaver

Jak správně napsat citaci, respektive odkaz v textu?

Jak se správně píše odkaz v textu, pokud větu, kterou jsem napsala, jsem vytvořila ze 2 zdrojů? Je správně 1. nebo 2. verze? Nebo není správně ani jedna?

  1. Kosíř je nejvýchodnějším výběžkem Drahanské vrchoviny (Novák, 2000) a je tvořen třemi vrcholy: Velkým Kosířem , Vápenicí a Malým Kosířem (Staněk, 2003).
  2. Kosíř je nejvýchodnějším výběžkem Drahanské vrchoviny a je tvořen třemi vrcholy: Velkým Kosířem, Vápenicí a Malým Kosířem (Novák, 2000. Staněk, 2003).

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu se podívejte na bod 3 Forma formálních poznámek.

Jedna poznámka může obsahovat odkazy na více zdrojů.

Jsou uvedené vzory textů, jak můžete citovat.

Možná je vaše první verze, ale patří autor – rok – strana. Nebo lze uvést číslo (24, s. 97‑98). a v soupisu literatury pak jméno autora a dílo.
24 – Novák atd.

Nevím, jak máte práci uspořádanou.

https://sites­.google.com/si­te/novaiso690/me­tody-citovani