Kryšpín

Jak škodí topení dřevem v kamnech neb kotlích pro životní prostředí?

Greta vyzývá EU politiky aby ze seznamu obnovitelných zdrojů odstranili dřevo. Zároveň vzkazuje aby lidé přestali topit dřevem jedině tak zachráníme klima.
Poslanci EU budou příští týden hlasovat o směrnici EU o obnovitelných zdrojích doufám, že si uvědomí varování Grety.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Méně než spalování uhlí. S návrhem odstranit dřevo ze seznamu obnovitelných zdrojů NESOUHLASÍM.

Další odpovědi
Ametyst

Kdo je Greta, že vydírá politiky? Nikdo ji nevolil a její kecy nemají žádnou váhu, protože ona za nic nezodpovídá. Když lidi nebudou moci topit dřívím, budou pálit plasty, to si umím představit. Typicky pitomá velkoměstská představa je, že všude vede plynové potrubí nebo parovod. A máme snad topit elektrikou, když s ní máme šetřit- ne, tyhle pomatené aktivisty by měl už někdo okřiknout.

Drap

teoreticky škodí vše, co uniká komínem. Ovšem že se létá zbůhdarma tryskáči, odmítá se kvalitní a levná ropa z Ruska, že chceme převážet plyn z USA, kde vznikne díky tankerům nepředstavitelné množství CO2, s tím nikdo nepočítá. Takových věcí jsou spousty. Vůbec bych se nedivil, kdyby si představitelé EU vzali varování Grety k srdci, protože ta také nemá mozek v pořádku.

aliendrone

Eh, to je na dlouhé vysvětlování. Benzín je levnější než nafta (a to i s její slevou na spotřební dani), naše obyčejná jablka jsou dražší, než banány z druhého konce světa, naši elektřinu kterou vyrobíme prodáme, abychom ji mhli kouprit nazpět téměř 5× dráž a tak bych mohl pokračovat dál a dál, až do Silvestra. :(

CO ještě potřebuješ chápat? :( :( :(

cappuccino

Vsadila bych se, ze jak Greta, tak EU politici by nebyli schopni v kamnech ani podpalit!! Ale kafrat o tom budou vsichni!!

Petrovskalui

Dobrý den, je tu někdo kdo má zkušenost s krbovou vložkou? Chtěla bych krbovou vložku na občasné přitápění když jsme doma a během svátků také na atmosféru. Můžete mi někdo poradit, jak vybrat kvalitní krbovou vložku prosím?

Renikled

Také to takhle máme doma, že krbovou vložkou přitápíme v zimních měsících když jsme doma. Hele jestli chcete vybrat kvalitu, tak já mohu doporučit krbovo uvložku od krby-bef.cz Je to česká výroba. Krbové vložky mají na trhu už několik let a mají to opravdu vychytané. Nejlepší co můžete udělat, pokud se vám budou krbové vložky líbit, tak se podívat na záložku prodejci co mají na stránkách a podle kraje kde bydlíte si vybrat nejbližšího prodejce, kde vám pak poradí ten nejrozumnější mo­del.

Jakub Tlapal

Já si teda myslím, že topení dřevem škodí ze všeho nejméně. I při výrobě elektřiny a těžbě plynu se nějakým způsobem poškozuje země. Jsou tu mnohem větší ekologické problémy, než spalování dřeva. My topíme dřevem v akumulačních kamnech Norsk Kleber https://www.fla­men.cz/product-brands/norsk-kleber/ a dáváme do nich jenom suché dřevo, které se v nich dokonale spaluje, takže nám z komína neodchází žádné škodliviny.

veselator1

Musím s vámi souhlasit. Taky doma už nějakou dobu topím dřevem a považuji to za celkem ekologické. A co si o tom myslí nějaká Greta je mi celkem ukradené. Podobně jako vy mám moderní krbová kamna a dřevo, které do nich dávám je lokální. Mám to štěstí, že můj známý má poměrně velký zalesněný pozemek, takže dřevo kupuji od něj.

zjentek

Ametystík, no jestli on to nebude ten nejtěžší problém… Že se okřikuje a NIC VÍC! (;

Ametyst

Zjentku, nechci a nesmím tu k ničemu nabádat. 🙂 Stačilo by, kdyby prodejná masmedia takové extremistické kreatury jako největší záškolačku ignorovala.