Avatar uživatele
mosoj

Jak silná vrstva by vznikla ?

Kdyby se vám podařilo přeložit papír o síle 0,1 mm (kancelářský papír 80 g) 42 x.
Doplňuji:
Tak snad píši „kdyby“ – proč ta polemika?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Andělé, johana 56, radce před 4082 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Prakticky je nemožné, přeložit papír více než sedum krát.
Pokud bychom, čistě teoreticky, přeložili papír 42 krát, vznikla by vrstva, rovnající se přibližné vzdálenosti Země, od Měsíce.
Doplňuji:
Wikipedia

Upravil/a: vagra

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
radce

Asi 440 tisíc kilometrů, Excel je mocný 🙂
http://ulozto­.cz/x2yZP8s/pa­pir-xls
Doplňuji:
Šmarjá, kdo nominoval nesprávnou odpověď ?!!!

Upravil/a: radce

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
odpomass

Odpoveď byla označena jako užitečná

Podle mě by to (TEORETICKY!) bylo 219902 km, ale je to fantasmagorie :)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Avatar uživatele
Danča84

matrinecek20 i Klára K to počítají špatně, musíš 0,1 vynásobit 2 a to celé opakovat 42×: 0,1×2 = jednou přeložený papír, x2 = podruhé přeložený, x2 = potřetí přeložený… Počítala jsem to na kalkulačce a vyšlo mi hausnumero 439804651110,4 – takže by ten papír byl silný skoro 44km…:-D
Matrineckovi by vyšlo 42 vrstev ne 42× přeložený papír, Kláře číslo 0,00000000000­000000000000000000000000­0000001mm…
Doplňuji:
pardon, ne 44km, ale 440 000km…

Upravil/a: Danča84

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martinecek20

přeložit? jako A4 ? tak to je 0,02 mm x 42…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klára K.

Vapočítej si, kolik je o,1 na čtyřicet druhou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
radce

Jen mne napadlo, jak by musel ten papír být veliký, aby opravdu šel 42× přeložit, to by asi byla slušná plachta…
😁

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
radce

Jen mne napadlo, jak by musel ten papír být veliký, aby opravdu šel 42× přeložit, to by asi byla slušná plachta…
😁

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Na velikosti papíru nezáleží…:)

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

No je to pěkně zavádějící.

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Zkráceno.....­............Po­kud bychom skládali ještě delší kusy papíru, tak by možné výsledky byly někde v oblasti utopie. Při každém přeložení vzroste tloušťka vrstvy na dvojnásobek, a tak by byla vrstva běžného papíru silného desetinu milimetru po dvacátém přeložení už přes sto metrů silná, po padesátém by její tloušťka přesáhla sto milionů kilometrů.

Zdroj-http://fyzmatik­.pise.cz/36510-kolikrat-prelozite-list-papiru-na-polovinu.html

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
radce

Myslím, že pokud ses podíval na můj odkaz na Excelovskou tabulku, nemusíš tady zbytečně teoretizovat…

před 4081 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Pro radce, nesprávnou odpověď označil, a pravděpodobně i nominoval, autor otázky. :)

před 4082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Totéž jsem napsal do zprávy, ale zřejmě má raději, když jej na jeho omyl s nominací upozorní v otevřené diskuzi.
Stejně jako se chybně domnívá, že když lze doplnit již vložená odpověď po uzamčení, že mohou i další vkládat novou odpověď. Možná i nějak nepochopil pasáž v pravidlech, že na osobní vzkazy je určena právě interní pošta a nikoliv veřejný web.
(Možná pro osvětu ostatních).
„Pseudorádce“ potřebuje sám poradit, ale nerad to přiznává. O vkládání závadných otázek nemluvě.

před 4081 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek