mosoj

Jak silná vrstva by vznikla ?

Kdyby se vám podařilo přeložit papír o síle 0,1 mm (kancelářský papír 80 g) 42 x.
Doplňuji:
Tak snad píši „kdyby“ – proč ta polemika?

Nejlepší odpověď
vagra

Prakticky je nemožné, přeložit papír více než sedum krát.
Pokud bychom, čistě teoreticky, přeložili papír 42 krát, vznikla by vrstva, rovnající se přibližné vzdálenosti Země, od Měsíce.
Doplňuji:
Wikipedia

Další odpovědi
radce

Asi 440 tisíc kilometrů, Excel je mocný 🙂
http://ulozto­.cz/x2yZP8s/pa­pir-xls
Doplňuji:
Šmarjá, kdo nominoval nesprávnou odpověď ?!!!

odpomass

Podle mě by to (TEORETICKY!) bylo 219902 km, ale je to fantasmagorie :)

Danča84

matrinecek20 i Klára K to počítají špatně, musíš 0,1 vynásobit 2 a to celé opakovat 42×: 0,1×2 = jednou přeložený papír, x2 = podruhé přeložený, x2 = potřetí přeložený… Počítala jsem to na kalkulačce a vyšlo mi hausnumero 439804651110,4 – takže by ten papír byl silný skoro 44km…:-D
Matrineckovi by vyšlo 42 vrstev ne 42× přeložený papír, Kláře číslo 0,00000000000­000000000000000000000000­0000001mm…
Doplňuji:
pardon, ne 44km, ale 440 000km…

martinecek20

přeložit? jako A4 ? tak to je 0,02 mm x 42…

Klára K.

Vapočítej si, kolik je o,1 na čtyřicet druhou.

radce

Jen mne napadlo, jak by musel ten papír být veliký, aby opravdu šel 42× přeložit, to by asi byla slušná plachta…
😁

radce

Jen mne napadlo, jak by musel ten papír být veliký, aby opravdu šel 42× přeložit, to by asi byla slušná plachta…
😁

vagra

Na velikosti papíru nezáleží…:)

mosoj

No je to pěkně zavádějící.

vagra

Zkráceno.....­............Po­kud bychom skládali ještě delší kusy papíru, tak by možné výsledky byly někde v oblasti utopie. Při každém přeložení vzroste tloušťka vrstvy na dvojnásobek, a tak by byla vrstva běžného papíru silného desetinu milimetru po dvacátém přeložení už přes sto metrů silná, po padesátém by její tloušťka přesáhla sto milionů kilometrů.

Zdroj-http://fyzmatik­.pise.cz/36510-kolikrat-prelozite-list-papiru-na-polovinu.html

radce

Myslím, že pokud ses podíval na můj odkaz na Excelovskou tabulku, nemusíš tady zbytečně teoretizovat…

vagra

Pro radce, nesprávnou odpověď označil, a pravděpodobně i nominoval, autor otázky. :)

anonym

Totéž jsem napsal do zprávy, ale zřejmě má raději, když jej na jeho omyl s nominací upozorní v otevřené diskuzi.
Stejně jako se chybně domnívá, že když lze doplnit již vložená odpověď po uzamčení, že mohou i další vkládat novou odpověď. Možná i nějak nepochopil pasáž v pravidlech, že na osobní vzkazy je určena právě interní pošta a nikoliv veřejný web.
(Možná pro osvětu ostatních).
„Pseudorádce“ potřebuje sám poradit, ale nerad to přiznává. O vkládání závadných otázek nemluvě.