Zlatý

Jak silná vrstva by vznikla ?

Kdyby se vám podařilo přeložit papír o síle 0,1 mm (kancelářský papír 80 g) 42 x.
Doplňuji:
Tak snad píši "kdyby" - proč ta polemika?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Prakticky je nemožné, přeložit papír více než sedum krát.
Pokud bychom, čistě teoreticky, přeložili papír 42 krát, vznikla by vrstva, rovnající se přibližné vzdálenosti Země, od Měsíce.
Doplňuji:
Wikipedia

Další odpovědi:

Bronzový

Asi 440 tisíc kilometrů, Excel je mocný :-)
http://ulozto.cz/…
Doplňuji:
Šmarjá, kdo nominoval nesprávnou odpověď ?!!!
:-(

Odpoveď byla označena jako užitečná
Pokročilý

Podle mě by to (TEORETICKY!) bylo 219902 km, ale je to fantasmagorie :)

Bronzový

matrinecek20 i Klára K to počítají špatně, musíš 0,1 vynásobit 2 a to celé opakovat 42x: 0,1x2 = jednou přeložený papír, x2 = podruhé přeložený, x2 = potřetí přeložený... Počítala jsem to na kalkulačce a vyšlo mi hausnumero 439804651110,4 - takže by ten papír byl silný skoro 44km...:-D
Matrineckovi by vyšlo 42 vrstev ne 42x přeložený papír, Kláře číslo 0, 000000000000000000000000000000 000000000001mm. . .
Doplňuji:
pardon, ne 44km, ale 440 000km...

Pokročilý

přeložit? jako A4 ? tak to je 0,02 mm x 42...

Bronzový

Vapočítej si, kolik je o,1 na čtyřicet druhou.

Diskuze k otázce

Bronzový

radce

Jen mne napadlo, jak by musel ten papír být veliký, aby opravdu šel 42x přeložit, to by asi byla slušná plachta...
:-D

Bronzový

radce

Jen mne napadlo, jak by musel ten papír být veliký, aby opravdu šel 42x přeložit, to by asi byla slušná plachta...
:-D

Zlatý

vagra

Na velikosti papíru nezáleží...:)

Zlatý

mosoj

No je to pěkně zavádějící.

Zlatý

vagra

Zkráceno.................Pokud bychom skládali ještě delší kusy papíru, tak by možné výsledky byly někde v oblasti utopie. Při každém přeložení vzroste tloušťka vrstvy na dvojnásobek, a tak by byla vrstva běžného papíru silného desetinu milimetru po dvacátém přeložení už přes sto metrů silná, po padesátém by její tloušťka přesáhla sto milionů kilometrů.

Zdroj-http://fyzmatik.pise.cz/…

Bronzový

radce

Myslím, že pokud ses podíval na můj odkaz na Excelovskou tabulku, nemusíš tady zbytečně teoretizovat...

Zlatý

vagra

Pro radce, nesprávnou odpověď označil, a pravděpodobně i nominoval, autor otázky. :)

anonym

Totéž jsem napsal do zprávy, ale zřejmě má raději, když jej na jeho omyl s nominací upozorní v otevřené diskuzi.
Stejně jako se chybně domnívá, že když lze doplnit již vložená odpověď po uzamčení, že mohou i další vkládat novou odpověď. Možná i nějak nepochopil pasáž v pravidlech, že na osobní vzkazy je určena právě interní pošta a nikoliv veřejný web.
(Možná pro osvětu ostatních).
"Pseudorádce" potřebuje sám poradit, ale nerad to přiznává. O vkládání závadných otázek nemluvě.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.