karel1412

Jak si vytvořit blikátko.

Dobrý den, potřeboval bych si vytvořit blikátko, kterému by stačilo 9V. Není problém vyleptat si DPS… Mám ale jednu podmínku… Potřeboval bych co nejsilnější světlo, chtěl bych si tak tvořit né moc drahé „granáty“ na airsoft. (Něco, jako stroboskop)

Předem děkuji za všechny užitečné odpovědi.

Odpovědi
Edison

Na to by se mohl hodit výbojkový generátor, co? Třeba vybrakovat starý blesk s funcí strobo. Na něm se dá nastavit intenzita i frekvence. Musel bys ale řešit nějakou nárazovzdornost. A zase by to mohlo fungovat i na tužkovky. Případně se pokusit to postavit na výkonových LED a 555. Tam bys tu odolnost zase nemusel tolik řešit a taky by to šlo udělat pěkně regulovatelný. A nebo nakonec jen jednoduchý multivibrátor s výstupním tranzistorem. Pokud to uděláš na polem řízenejch obvodech, výkon Ti budou žrát jen ty LED…

Brblal

Podobná blikátka lze koupit jako jednoduché stavebnice, slouží na kolo nebo pro psa, dávám 2 odkazy:

https://www.alfa-omega.cz/svitici-blikatka-na-jizdni-kola

Zdroj: https://www.gsmcen­trum.cz/blikat­ko-na-kolo-kh010