Brytass

Jak si vydělat na jazykový pobyt v Anglii?

Ahoj, je mi 15 let a přemýšlel jsem, že bych příští rok o prázdinách jel do Anglie na jazykový pobyt. Koukal jsem na internet a zjistil jsem, že to není zrovna levné (např. 50 000,–Kč). Potřebuji poradit, jak si tyto peníze vydělat? Jsem z Prahy-Západ. Hledal jsem nějaké brigády, ale nic moc jsem nenašel. Rodiče mi asi moc nepřispějí, protože nejsem zrovna z bohaté rodiny (zas si ale nemohu stěžovat, protože jsem rád za to, co mám).

Dál by mě zajímalo, jestli nemáte s jazykovými kurzy někdo zkušenosti. Jestli ano, moc by mi pomohlo, kdyby jste mi nějak poradili s výběrem.
Ještě jsem přemýšlel nad tím, zda by nebylo lepší jet do Anglie na dýl, než na pár týdnů, tím myslím jet tam studovat, ale to mi rodiče v tomto věku nejspíše nedovolí :D. Řekl bych, že určitě nedovolí :D. Ještě je asi důležité to, že jsem v angličtině skoro začátečník (když jsem chodil na 1. stupeň školy u nás ve vesnici, angličtinu jsme měli od 3. třídy, ale vůbec nic jsme se tam nenaučili..)

Takže bych to shrnul:

  1. otázka – Jak si vydělat tolik peněz v 15-ti letech a čím?
  2. otázka – Má cenu vůbec jet do Anglie na jazykový pobyt např. na 3 týdny?
  3. otázka – Je dobré jet do Anglie studovat? (pokud jste v Anglii studovali, napište mi prosím vaše zkušenosti..)

Předem děkuji všem za odpovědi a rady :)

Nejlepší odpověď
eso123

Chápu tvé nadšení pro Anglii a studium Angličtiny.Má odpověď bude možná trochu dlouho,ale snad pochopíš co se snažím říct :)

V 15ti bych se tam ani zatím nevydával. Náklady lze skopnout pokud si na internetu najdeš někoho kdo tam již bydlí(nejlépe kolem tvého věku) a kdyby jsi se tam poté vydal máš tam svým způsobem byt a stravu zdarma když budeš déle v přátelství s někým z Anglie.(Podobně jsem to vyřešil já s mojí láskou k Japonsku,hledal jsem na internetu a našel jsem slečnu a nyní již moji přítelkyni,to sem ale netahejme)Za odměnu lze potom nabídnout,že až přijede on/ona do Čech může zase bydlet u Vás k tomu když máš byt u Prahy,super.

Dalším důvodem proč se tam tak brzo nevydávat je taky to,že píšeš,že Angličtina není úplně tvá silná stránka,proto bych opět doporučil najít si nějakého rodilého mluvčího se kterým by jsi dopisoval.

Rozhodně bych počkal a po pár výplatách v práci si vzít několikatýdenní dovolenou a zaplatit pouze za letenku a pár věcí na místě(tedy v případě,že v té Anglii někoho budeš mít). Navíc i konverzace s člověkem kterého dobře znáš a pár let si s ním Skypoval bude určitě zajímavější :)