Honza27

Jak si uvědomit, že jsem ve snu abych zažil lucidní snění?

Odpovědi
arygnoc

je to kravina.
keď viem, že spím a sním, tak vlastne nespím, lebo bdiem/viem.

logicky je to blbosť, kecy tzv. mágov a rôznych rádobypsychológov – celé je to založené na nejakej pochybnej VIERE v schonosti riadiť procesy, ktoré v mozgu prebiehajú počas spánku (každé spánkové eeg rozumného človeka presvedčí, že to nie je možné – lebo riadenie je VEDOMÁ činnosť vykonávaná pri bdení – opäť preukázané eeg).

a čo je založené na viere je – prepytujem, podvod.

;-Q

ale – sen možno riadiť – ale nie počas spánku, ale PRED ním – naladením sa na vhodnú náladu, predstaviť si, čo by som chcel, aby sa misnívalo, spomenúť si na predchádzajúce pekné sny.
takto sa dajú snívať i „seriály“ – iba musíte pred spánkom mozog „naštartovať“, zamestnať ho práve snovou ideou.

potvrdzujú to i ťažké sny ľudí riešiacich problémy i tesne pred zaspaním – zaoberajú sa nimi i v sne, láskyplné sny zaľúbených, atď.

ale to nie je riadenie sna počas samotného sna – lucidný sen.
lucidný sen je výmysel.

Doplňuji:
Fienir:

pokiaiľ je ezoterika, satanizmus, jasnovidectvo a a viera v nadprirodzeno, rozhodne máte pravdu.

nechám si naformátovať mozog nejakým jasnovidcom, aby som pochopil neexistujúce.

skrátka – verte si, čomu chcete, ale neargumentujte/ne­presvedčujte vierou.
;-Q

Fienir

Hledat nesmyslné věci, ale to musíš mít natrénované už v bdělém stavu, abys ty nesmysly hledal podvědomě.
Doplňuji:
arygnoc: výmysly kecáš ty, věda uznává lucidní sny. To, že nemáš dostatečně vyvinutý mozek k tomu, že takových snů nejsi schopna neznamená, že jiní jsou na to stejně jako ty :)