hoven 1069

Jak si nejlépe zapamatovat učivo, které je třeba v učebnici na deset stran a já to musím do zítřka umět?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem se obsáhlejší texty učil tak, že jsem si ručně dělal výpis nejdůležitějších faktů ve zkrácené podobě a uspořádané do několika bodů. Ty jsem si nějak očísloval, opísmenkoval nebo označil slovy tak, abych mohl využít jako mnemotechnických pomůcek. Už při samotném psaní jsem se to učil. Pak už stačilo párkrát opáčko.

Další odpovědi
Drap

Několikrát zopakovat a logicky přemýšlet o tom, co se učím.