iceT

Jak si nejlépe a nejsnadněji přeložit knihy z AJ do ČJ?

Pokud neumím anglicky a překladač překládá hovadiny? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Anikitos

  1. Naučit se anglicky
  2. Nechat se to přeložit od někoho, kdo anglicky umí
  3. Překládat a vybírat nejlogičtější varianty

Pokud neumíš (skoro vůbec) anglicky a chceš si sám překládat knihy, tak to může trvat dlouho. (Např. překlad jedné stránky může s pomocí překladače trvat 1 -necelou- hodinu. Při překldádání 3h denně to může být 4 stránky za den. Pokud má kniha např. 200 stran, tak ji přeložíě za 50 dní – spíš víc).

Arne1

Nechat si to přeložit. Ale není to levné.

Pokud jde o beletrii, tak zmat z automatického překladače není tak hrozný, pokud jde o odborný text, tak je pravděpodobné, že výsledek bude nesrozumitelný, nebo dokonce mylný.