swager007

jak šetřit peníze?

Nejlepší odpověď
www

Jednoduše neutrácet za to, co není tolik důležité.
Musíš si stanovit priority, tedy rozhodnut se, co je důležité, co méně a co klidně počká. Nejsi sám, takto se musí chovat převážná většina populace 😉

Další odpovědi
mosoj

Pokud je z čeho tak neutrácet, jinak těžko. Nejdříve je třeba peníze získat a pak mohu šetřit.

anonym

Šetření je vlastně druh odříkání si. Když budeš mít peníze a nebudeš je utrácet za věci, které bys rád měl, tak ušetříš. Psal jsi, že peníze nemáš, ale že máte peněz relativně dost. Tak se zkus s maminkou domluvit o kapesném.
Moje děti měly „kapesné“ už od 1. třídy a kromě toho si mohly ještě své finance vylepšit, když plnily řádně domácí práce. Také měly sazbu koruna za jedničku.
Kapesné měly na mlsání a na své záliby, případně na dárky.
Bavila jsem se jak před každými svátky syn o pět let starší než dcera (a také s výší kapesného na úplně jiné úrovni) s ní sjednával „půjčku“. Bylo to opravdu hodně úsměvné. Takže výši půjčky pokaždé „nějak dotoval Mikuláš“, a to dlužníkovi i věřiteli.

marci1

Nekupovat si věci, které nepotřebuji, nebo zbytečnosti. Jinak ušetřit asi nelze. 🙂

Lutagame

za každý sprosty slovo dej 20kc do zlvastni kasy … toho sem nasetril :D

suaeda

Neutrácet za to co kde vidím a co nutně nepotřebuji.. Bohužel dnes je doba, kdy se lidi předvádějí před ostatníma co si pořídili nového, krásného a šikovného. To ještě není to nejhorší. Podle mne je šikovně cílená reklama v TV, letácích aj. nejhorší na naše úspory a je nutné se ji naučit ignorovat.

Jakub Tlapal

Pro mě je nejhorší to, když platím všechno kartou. Nemám tak o penězích takový přehled. Dokud jsem měl jenom hotovost, tak jsem měl peníze víc pod kontrolou. Musím se teď zas víc naučit šetřit , tak přemýšlím, že bych si třeba půlku výplaty vybíral, abych měl hotovost a pohlídal si, kolik peněz mi každý měsíc zbyde. Děláte to tak někdo?

Karel Brož

Upřímně věřím, že se šetření peněz dá docílit vcelku komplexním životním stylem a uvažováním nad koupí různých věcí – ať už potřebných nebo nepotřebných 🙂 Pokud bych zmínil například ty nákupy věcí, které se nám líbí, tak já osobně se vždy snažím najít nějaký slevový kupon na eshop třeba z webu https://slevo­vykupon.net/ a tím se mi skoro vždy daří ušetřit i několik stovek korun.

Honzyn14

Já si myslím, že ušetřit peníze v dnešní době není vůbec složité – žijeme v době, kdy nám mobilní aplikace banky detailně zobrazuje v grafu, za co utrácíme nebo v době, kdy na internetu existuje spousta obchodů s výhodnými slevami. Já jsem například včera ušetřil několik stovek na nové sadě zimních pneumatik od https://www.pne­uok.cz/ 😉

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.