jak šetřit peníze?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jednoduše neutrácet za to, co není tolik důležité.
Musíš si stanovit priority, tedy rozhodnut se, co je důležité, co méně a co klidně počká. Nejsi sám, takto se musí chovat převážná většina populace ;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud je z čeho tak neutrácet, jinak těžko. Nejdříve je třeba peníze získat a pak mohu šetřit.

Šetření je vlastně druh odříkání si. Když budeš mít peníze a nebudeš je utrácet za věci, které bys rád měl, tak ušetříš. Psal jsi, že peníze nemáš, ale že máte peněz relativně dost. Tak se zkus s maminkou domluvit o kapesném.
Moje děti měly "kapesné" už od 1. třídy a kromě toho si mohly ještě své finance vylepšit, když plnily řádně domácí práce. Také měly sazbu koruna za jedničku.
Kapesné měly na mlsání a na své záliby, případně na dárky.
Bavila jsem se jak před každými svátky syn o pět let starší než dcera (a také s výší kapesného na úplně jiné úrovni) s ní sjednával "půjčku". Bylo to opravdu hodně úsměvné. Takže výši půjčky pokaždé "nějak dotoval Mikuláš", a to dlužníkovi i věřiteli.

Zlatý

Nekupovat si věci, které nepotřebuji, nebo zbytečnosti. Jinak ušetřit asi nelze. :-)

Pokročilý

za každý sprosty slovo dej 20kc do zlvastni kasy .... toho sem nasetril :D

Stříbrný

Neutrácet za to co kde vidím a co nutně nepotřebuji.. Bohužel dnes je doba, kdy se lidi předvádějí před ostatníma co si pořídili nového, krásného a šikovného. To ještě není to nejhorší. Podle mne je šikovně cílená reklama v TV, letácích aj. nejhorší na naše úspory a je nutné se ji naučit ignorovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.