Avatar uživatele
swager007

jak šetřit peníze?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Jednoduše neutrácet za to, co není tolik důležité.
Musíš si stanovit priority, tedy rozhodnut se, co je důležité, co méně a co klidně počká. Nejsi sám, takto se musí chovat převážná většina populace 😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pokud je z čeho tak neutrácet, jinak těžko. Nejdříve je třeba peníze získat a pak mohu šetřit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Šetření je vlastně druh odříkání si. Když budeš mít peníze a nebudeš je utrácet za věci, které bys rád měl, tak ušetříš. Psal jsi, že peníze nemáš, ale že máte peněz relativně dost. Tak se zkus s maminkou domluvit o kapesném.
Moje děti měly „kapesné“ už od 1. třídy a kromě toho si mohly ještě své finance vylepšit, když plnily řádně domácí práce. Také měly sazbu koruna za jedničku.
Kapesné měly na mlsání a na své záliby, případně na dárky.
Bavila jsem se jak před každými svátky syn o pět let starší než dcera (a také s výší kapesného na úplně jiné úrovni) s ní sjednával „půjčku“. Bylo to opravdu hodně úsměvné. Takže výši půjčky pokaždé „nějak dotoval Mikuláš“, a to dlužníkovi i věřiteli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nekupovat si věci, které nepotřebuji, nebo zbytečnosti. Jinak ušetřit asi nelze. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lutagame

za každý sprosty slovo dej 20kc do zlvastni kasy … toho sem nasetril :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Neutrácet za to co kde vidím a co nutně nepotřebuji.. Bohužel dnes je doba, kdy se lidi předvádějí před ostatníma co si pořídili nového, krásného a šikovného. To ještě není to nejhorší. Podle mne je šikovně cílená reklama v TV, letácích aj. nejhorší na naše úspory a je nutné se ji naučit ignorovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Pro mě je nejhorší to, když platím všechno kartou. Nemám tak o penězích takový přehled. Dokud jsem měl jenom hotovost, tak jsem měl peníze víc pod kontrolou. Musím se teď zas víc naučit šetřit , tak přemýšlím, že bych si třeba půlku výplaty vybíral, abych měl hotovost a pohlídal si, kolik peněz mi každý měsíc zbyde. Děláte to tak někdo?

Avatar uživatele
Karel Brož

Upřímně věřím, že se šetření peněz dá docílit vcelku komplexním životním stylem a uvažováním nad koupí různých věcí – ať už potřebných nebo nepotřebných 🙂 Pokud bych zmínil například ty nákupy věcí, které se nám líbí, tak já osobně se vždy snažím najít nějaký slevový kupon na eshop třeba z webu https://slevo­vykupon.net/ a tím se mi skoro vždy daří ušetřit i několik stovek korun.

Avatar uživatele
Honzyn14

Já si myslím, že ušetřit peníze v dnešní době není vůbec složité – žijeme v době, kdy nám mobilní aplikace banky detailně zobrazuje v grafu, za co utrácíme nebo v době, kdy na internetu existuje spousta obchodů s výhodnými slevami. Já jsem například včera ušetřil několik stovek na nové sadě zimních pneumatik od https://www.pne­uok.cz/ 😉

před 1260 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1956 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek