Strange

Už vám někdo nezaplatil za práci? Jak jste překonali údobí, ve kterém jste neměli peníze?

Nejlepší odpověď
arygnoc

v ČR dosť bežná vec.

chce to mať rezervy.

Další odpovědi
anonym

Od r.1992, kdy mě propustili ze zaměstnání, které jsem měl za komunistů, jsem již několikrát nedostal zaplaceno a také jsem se 2× soudil o výplatu.
Překonává se to tím, že manželka pracuje, takže jsme žili z její výplaty.Takže i když je na pultech zboží a nemusí se stát fronty, nelze nic koupit, POUZE ZÁKLADNÍ POTRAVINY.
V posledních letech jsem byl sice zaměstnaný, ale zase maželka nedostávala výplatu třeba 3 – 4 měsíce.Takže opět žití jen z jedné výplaty.
Zlatí komunisti, tam se toto NIKDY nestalo.Výplata každého 10. (manželka 11.) a peníze na ruku.NIKDY jsme nemuseli tak šetřit (vyjímka byla 4 roky, kdy jsme šetřili na auto, ALE TO BYLO DOBROVOLNĚ) jako v těchto dobách po revoluci.

bolak

Já měl vždycky hodný šéfy, oni věděli že když mi nezaplatěj, vyberu si to jinak. Nářadí, tiskárny, klávesnice, všechno to tam jentak volně leželo, takže to by byla první věc kterou bych vzal a šoupnul na aukro, abych mu to mohl férově odečíst z dluhu.

A v případě že bych se třeba dozvěděl že příští měsíc nebude mít na výplatu, bych už nosil preventivně domů věci předem. Jak říká arygnoc, „chce to mať rezervy“.

A v případě že by měl všechno dobře zamčený ve skříňkách, tak bych mu vodmontoval alespoň třeba kolo vod auta. A nebo vzal tu náhradní z kufru, jak říká arygnoc, „chce to mať rezervy“.

anonym

Možná je řeč o soukromých firmách, ale přicházím na to, že ne vše se dá hodit na živnostníky a modroptáky. Mě nezaplatil kupodivu tzv předseda ruské ambasády, na fotce na 3 hodinách http://www.lu­hacovice.cz/wch/pho­togallery/437/pho­to/29-08.-ruskkonzul2.jpg který si mě vozil na farmu na Vysočině, dřel jsem jako kůň, pracoval na konzulátu na Hlinkách, aby tam nežili jako v hnoji, ti ochrančíci. Jak překonat údobí? Jednoduše. Nechat se zavřít a tam jíst, pít, přežít než vás bosé a neoblečené v zimě vyhodí z věznice, protože blázen vyhlásil amnestii. A když budu chtít aby mě zaplatil, tak mě pozve do kanceláře která je mimo území ČR, a tam mě zastřelí. Kvůli několika tisícovkám. A odveze daleko za Kunštát, na Sulkovec, a tam mě zahrabe. Protože těmto lidem je všechno jedno, mají 1 povahovou vlastnost společnou s lidmi kteří se nám snaží vládnout. A to je touha po moci, psychopatie. Nerovnováha a parazitní životní strategie. http://www.ely­na.wz.cz/ Pan Koukolík o tom jasně hovoří, a není sám, i pan Dr. Hnízdil to řekl.

Zdroj: http://www.ely­na.wz.cz/

Hlada

Ano, za posledních dvacet let se mi několikrát stalo, že jsem v daňovém přiznání neměl co přiznat. Téměř pořád mi někdo něco dluží. Jsem ale zvyklý hospodařit a šetřit tak, že se takový výpadek příjmu běžného chodu domácnosti nedotkne.

led

Žiaľ v modernom podnikaní je to bežná prax. Nielen v ČR, ale platí to na celom svete.
Nebudem vám odpovedať o sebe.
Nezaplatil za prácu…
je priame neplatenie a je skryté neplatenie za prácu.
priame nezaplatenie za prácu je jasné – to človek hneď zbadá
ale horšie a zákernejšie je skryté nezaplatenie – zmluva na minimálnu základnú mzdu a príplatok dorovnávajúci ústne dohodnutú mzdu (hodinovo nižšiu než minimálnu sadzbu) mimo výplatnú pásku – hurá mám nižšie odvody a dane… (mám na papieri 8000Kč brutto a v skutočnosti 25000Kč). Ak nie sú peniaze – čo je bežná výhovorka, práca sa odrobí aj tak, vyplatí sa len zmluvná mzda a dosť. Keď budú peniaze tak doplatím… a odvody sa nekonajú. A ak si takýto (odvádzal minimálne odvody, ale zarábal „ako dospelý“) pracovník nedá pozor, dôjde na to pri odchode do dôchodku, keď zistí, že jeho výpočet dôchodku je na minime.
Pekne sa povie: majte rezervu, ale z čoho?
Vyššie opísaný prípad (6 členná rodina s jedným príjmom)
snaží sa z príjmu ušetriť na rezervu. V prípade, že mzda sa z neplatbyschop­nosti zamestnávateľa dostáva na minimum, siahne na rezervu a použije ju. to vydrží tak do 6–7 týždňov a následne si začne požičiavať, dáva veci do záložne, (odkiaľ ich potom zase vykupuje so stratou) a až po obnove príjmu dlhy vráti (niekedy sú odpustené, veď sme ľudia) a pomaly po uskromnení sa začne opäť tvoriť rezervu na ďalšie neplatené obdobie. Tento kolotoč sa odohráva 3–4 krát do roka.

klob1

Ano, ve Škodovce,vyčuraná firma a to jsem si kvůli nim dělal za své peníze zkoušky,které jinak jsou na nic,projezdil benzínu. A pak nic jen výmluvy,výplata žádná nikde.A to tam do té firmy posílali i lidi z ÚP.Asi pro všechny dobrý Job,lidi dělejte zadarmo,vždyť jste to chtěli ,můžete být rádi,že takovou práci najdete,jsou lidé,že ani takovou neseženou.!!!
3 roky bez, příjmu táta umřel,máma těžce nemocná.Oba těžce nemocní.A zrovna pozastavili jí také peníze,já tehdy přišel o práci,zrušili zaměstnavatele.malý plat byl,že spíš jsem to dotoval z našetřeného,jen,a­bych nemusel na ÚP,jenže pak už se nedalo,a nedostal pak ani korunu,na podporu,že není nárok,i,když jsem neměl nic.Úp mě poslal o 140km dál do firmy,kde jsem se měl hlásit a nechat potvrdit papír,že sjem tam byl.Já projel více jak 600kč,byl jsem ta,m třikrát hold kvůli tomu papíru musel a až na potřetí mě to mohli potvrdit.jenže to jasné,že bez úspěchu. Smlouvy kde dávají už téměř všude.Tak není nárok,jenže,když jdete a chcete pracovat,tak máte možnost,přijmou­t,jenže pak není nárok na nic nebo nepřijmout a tím se udá,že odmítáte pracovat.
Měl jsem zájem o rekvalifika­ci,kterou dávají,jenže mi na ÚP bylo řečeno,že na to nemám nárok a to by mě zaměstnavatel býval zaměstnal jeden i hned.A ministr tehdejší tvrdil ,že rekvalifikace není problém a i zrovna říkal konkrétně tu co jsem měl zájem.
Tak jsem chtěl do soukroma ,protože.Mám už moc zkušeností z různých oborů.jenže,když jsem měl už vše dovybavené jako dílnu a tak.Tak mě vykradli cca 80tisíc to se skládalo,když jsem i pracoval pod někým..no a policie to ponížila na 10tis..soud ponížil částku na 4tisíce a řekl,že to byli chudáci,jenže pojišťovna nic nezaplatí,protože mají vyníka. A soud je neodsoudil,jen dal podmínky,protože už měli amnestii a byli trestáni.A oni chudáci nic nemají,jen berou od státu podporu a sociálku a na tu oni nárok mají tu jim nesmí vzít,jenže lidem co přišli o práci ne svou vinou ty nemají na nic nárok..je lépe asi být narkoman,feťák,o­pálený spoluobčan,zloděj možná vrah,tak ty mají své živobytí zajištěno,ty brát
Tak jaké je žití bez příjmu moc dlouhou dobu?
A když se člověk snaží,tak pak úřady vás zabouchají pod zem tak akorát.
Odpověď je- máte banány? jeďte na dovolenou do ciziny a máte svobodu..že jo?tak co si stěžujete,že nemáte peníze za práci..Nevím jestli je svoboda,že člověk chce pracovat dostat nějakou korunu,tak svobodně nemůže?Tak to díky.běžte si cinkat klíčky, které už dnes nemusíte ani mít od střechy nad hlavou.
jak jsem překonal?dost tvrdě,ale žiji. dál pak jsem se s chopil a jedu sám na sebe a za sebe.3 roky,no zkoušel jsem pracovat jak se dalo,dělal vše.zbytečně neutrácel,vařil si polévku za 3,90..Jinak se nedivím,že je už tolik bezdomovců,jsem si dříve říkal,že jen nechtějí dělat,aby měli plat,jenže ono to s některými je i naopak?Jsou to vzdělaní pracovitý lidé někteří,ale dostali se právě do potíží.
Jednou jsem byl také nahraně,kvůli ÚP,poslali mě na výběrové řízeni do jedné firmy,kde bylo to na jeden den,práce jestli by to mohl dělat,tak se člověk snažil měl nějaké výdaje..a ani korunu za to..jenže ta firma to potvrzení papíru pro ÚP stále odkládala..až jednou,že jako ne..oni jim tak lidé dělali zadarmo,a ÚP je tam posílal.tak ,když mi to konečně potvrdila firma,tak na ÚP mi najednou řekli,že sjme jako tam měl pracovat?a přišel mi papír,že dlužím ÚP peníze,které jako po celou dobu pobíral no bylo to nějakých 1000kč?jenže já už ani tehdá peníze nebral od nich,jenže před tím ano..jenže ono to naskákalo o další částky,takže to šlo do tisíc korun..jenže tím pádem mi zase přišlo od pojišťovny,že co jsem byl po tu dobu na ÚP,tak mi to nehradili?no atm také dost pěkná částka..tak pak,když není z čeho téměř?naštěstí jsem měl pár korun na šetřeno,tak pojišťovnu jsem tak z části pokryl jinak nic..sehnal jsem si pak v té době to ještě trošku šlo našel práci,tak jsem doplatil pojišťovně,zkoušel jsem se obrátit na Ministerstvo ,jenže oni tomu úředníkovi dali za pravdu!přitom mě tam poslal on a firma to protahovala já vlastně jen byl na tzv Výběrovém řízení..Jenže já bych tam prý nesměl nic dělat,tak co pak člověk má dělat?když bych tam nešel je to odmítnutí práce?a jsem zaplatil i tu složenku tomu ÚP..a šel čas..Až najednou téměř po roce před vánoci,přišel dopis od Pohraniční policie,že má zaplatit dluh a,že je na mě uvená exekuce.Autem jsem nejezdil bylo rozebrané jezdil dopravou,tak přece bych nemohl nějaký dopravní přestupek mít?No,ale pak mi tam řekli,že je to z ÚP dluh..jel jsem na ÚP,jenže před Vánocemi tam nikdo nebyl jen zaskakující paní,ale ta nic s tím nemohla dělat.Jenže ta zjistila,že žádný dluh nemám?Takže nic nebude ani volat na tu pohr policii,že neí oprávněná.Jenže Pohr,policie,to chtěla,aby to zrušili jinak exekutor přijde..tak pak paní na té pohr,policii,řekla ať ji dovezu ten ústřižek,protože číslo souhlasilo,že to jen pozastaví a po Novém roce se uvidí co s tím bude..naštěstí to pak dopadlo dobře,takže na ÚP měli pěkný bordel v tom všem..a takto se člověk lehce může dostat,kam by to nečekal,jen pouhým ÚP.Tak je cvidět,že i část bezdomovců mohla přijít k bídě jako slepý k houslým..

kavac

Naštěstí se mi to ještě nestalo. Ale mnoha lidem, které znám ano. Někdy něco po čase dostanou zpět, ale většinou ne. Podle mne by měla být někde na internetu zhodnocení nesolidních zaměstnavatelů, kteří neplatí za práci. Možná, že je.
Podobné aplikace jsou i v jiných oblastech: http://www.zna­mylekar.cz/

anonym

Velice by mě zajímalo, jak by stíhali vypočítávat výplatu a vyplácet u nás, kdyby to bylo jako v západních zemích (třeba v Anglii) kdy je výplata každý týden v pátek.
Dceru mám v Austrálii a tam je výplata každých 14 dní a také v pátek.A jak říká dcera, TAM SI ŽÁDNÁ FIRMA NEDOVOLÍ NEVYPLATIT MZDY.V tu chvíli by ten podnikatel přišel o firmu a nemohl by založit jinou (jako tady v Čechách).Tam toto všechno evidují a podnikatel se svým jménem si tam už neškrtne.