Jak se zpracuje cukr, aby z něj byli ty kostky cukru? cca. 1cm X 0,7cm X 0,6cm

Nejlepší odpověď
annas

Jak se vyrábí kostka cukru
A jak se vůbec kostky cukru vyráběly? Cukrová moučka se naplnila do otvorů mosazné desky, která měla 400 čtvercových děr a byla usazena na spodní měděnou desku. Obě desky se potom posunuly pod lis, ve kterém se cukr stlačil na polovinu svého původního objemu. Nakonec se kostky vytlačily na dřevěnou podložku a na ní se asi 12 hodin sušily. Pak už se mohly balit.

Na dnešní výrobě cukru se prakticky nic nezměnilo, cukrové rafinerie po celém světě využívají Radova principu dodnes, ovšem s dokonalejšími technologiemi.

Zdroj: http://www.ino­vace.cz/novin­ky/197-ceske-inovace-kostka-cukru

Další odpovědi
mosoj

Dnes se zřejmě lisuje nebo odlévá každá kostka cukru zvlášť ( proto jsou to úhledné kostičky). Dříve se ale lisoval delší kvádr v průřezu velké kostky cukru a ten se potom sekal na jednotlivé kostky. Větší povrch kostky byl pak nepravidelný. V krabičce s kostkovým cukrem šlo tehdy najít i větší nerozsekané kousky toho kvádru.
Doplňuji:
Takto se dříve vyráběly i homole cukru.

Deli

Výroba kostkového cukru – Irán:

http://www.ve­lehory.cz/album_po­pup/iran?id_pho­to=9100&photo_pa­ge=7

Více jsem bohužel nenašla, ale myslím, že lisováním to nebude – předpokládám, že se nalije do formy, ztuhne – uschne a pak se řeže.
Zdalipak někdo najde víc? 🙂

hanulka11

no zřejmě lisováním, jak jinak