havli

Jak se zbavit problemu s vykonem PC?

Cca v listopadu 2013 jsem si koupil novy notebook. Procesor inter core i7 – 4500U CPU 1,8 GHz, RAM 16 GB, grafika intel HD 4400 2GB, Harddisc 512 GB SSD. V posledni dobe jsem chtel na notebooku zacit hrat hry. Amazing spiderman 2 jsem musel dat na nejnizsi detaily, aby to bezelo a ted jsem si nainstaloval Need for speed rivals a hra nejde hrat jak se to seka. Myslim si, ze mam celkem slusny hardware na to abych hru rozebehl, tak si myslim, ze by mohl byt problem v nejakem nastaveni ci tak. Prosim o radu. Dekuji

Nejlepší odpověď
huxa

Myslíš špatně. Je jisté nepsané pravidlo-na integrované grafice se nehraje. Je pro to velmi dobrý důvod. Notebook určitě máš nějaký tenčí, spíše ultrabook, optimalizovaný na běh textových editorů a internetu, nikoliv hraní her.

Další odpovědi
Questman

Jak říká huxa.
Na tom svým prdítku si můžeš tak akorát generovat grafy nebo počítat složité rovnice, třeba i na programování by to nebyl špatnej stroj ale pokud si na tom chceš zahrát nebo se kouknout na filmy v dobré kvalitě, tak máš smůlu :*

anonym

Nehraju, takže ohledně her ti neporadím, HW slušný je…
😉
Ale:

  • zkontroluj si běžící rezidenty
  • zkontroluj si nastavení swapů a tmp

Máš W7? – pokud ne, kontaktuj MS a vyžádej si downgrade z W8 na W7.
___
Ideálně – udělej si čistou instalaci z recovery (odmítni instalaci veškerého SW, který nepotřebuješ – všechny ty trialy ti po skončení ´zkušební doby´ jen ´zavazej´).
Nainstaluj si antivir, Ccleaner ( https://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard ) – pro mazání balastu nahromaděného browsdáním i běžným provozem, RevoUninstaller ( http://www.re­vouninstaller­.com/start_fre­eware_download­.html ) pro odinstalace, běžné odinstalátory často něco ´opominou´.
A zkontroluj si teploty komponent při běhu počítače – např. pomocí Speccy ( http://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ), při přehřívání je snižován výkon.

mosoj

Jestli nemáš 64 bit operační systém tak jsi za 16 GB RAM jenom vyhodil peníze.
32 bit OS umí pracovat max. se 4 GB což je v reálu někde kolem 3,5 GB.
Není to náhodou tím ? Když informace tak dostatečné !
Doplňuji:
Nic neinstaluj zatížíš si výkon i dostupnou paměť ještě více.

ventou

Procesr maš celkem vykonny, ale ta grafika intel HD 4400 2GB, je nic moc,velmi „poslabší“ na hrani her, opravdu…
Doplňuji:

Pokročilý,ale co ? zaprdly nabob na ento…
Questman
Jak říká huxa.
Na tom svým prdítku si můžeš tak akorát generovat grafy nebo počítat složité rovnice, třeba i na programování by to nebyl špatnej stroj ale pokud si na tom chceš zahrát nebo se kouknout na filmy v dobré kvalitě, tak máš smůlu :*

Questman jsi chudak kanalni ty tve žvasty stoji za kulovy

havli

Dekuji za odpoved. Holt jsem o neco chytrejsi. S timhle uz asi nic neudelam, mozna tak prodat a koupit jiny. Bude to tou grafikou, rekli mi to i jinde. Tak ja si jdu s tim prditkem alespon prohlizet obrazky na iternetu, to snad da za tu cenu, kterou jsem za nej dal 😁
Btw: Questmanova odpoved me docela pobavila :D

huxa

Hlavně, prosímtebe, Ccleaner, jak radí mowla, nepoužívej k čištění registrů, pokud tedy ten SSD chceš mít delší dobu.

jpau

Hm, já ho hlavně nepochopil s tím downgradem. Nerozumím tomu, proč bych si měl úmyslně jako nekorporát downgradovat systém z lepšího na horší 😁

huxa

Označovat osmičky jako lepší a sedmičky jako horší je hodně zavádějící. Co se týče her, jsou ideálnější sedmičky, ovšem ve výkonu nebude rozdíl a jestli ano, nebude ani v řádkách jednotek procent, natož v desítkách. Tazatel by potřeboval pořádnou grafiku, ne integrovanou a navíc úsporný typ.