Jak se zbavit, odpudit, zahnat prasata?

Střílet se nemůže a vlasy nefungují

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Používají se spec. repelenty.Hlavní složkou je kyselina máselná. Mám docela slušné zkušenosti s přípravkem Hukinol a ještě lepší s podobným prostředkem,ale ve spreji(teď teda nedám to jméno i kdyby jste mi bodl(a) nůžky do zad).Lépe se sním dělá.Pokud si nějaký repelent proti černé zvěři pořídíte tak vám dám jednu hlavní radu.NIKDY,ale opravdu MIKDY za žádnou cenu se s tím nesmíte potřísnit.Ne že by vám nějak ublížil,to rozhodně ne,ale páchne jako zpocená chodidla.Nejde umýt z ruk,z oblečení a ze všeho kam kápne vůbec ničím.Musí se počkat až sám vyprchá. Jednou jsem se malinko polil a týden jsem odpuzoval.....no rozhodně prasata a také všechny kolem sebe. :D
Dejte do vyhledávače "repelent proti černé zvěři",nebo "odpuzovač černé zvěře".

Další odpovědi:

Zlatý

Existuje na to přípravek který lze koupit v lesnických a mysliveckých potřebách. K tomuto přípravku se má koupit i speciální pěna, nicméně moudrý občan použije molitan, hadr, kůži a připevní to na kmen stromů, kůly plotu či na tyčky asi tak 40 cm nad zem. Na to ten pach nastříká a musí se potom stále obnovovat.
Ale není to 100%, víc méně to občas pomůže.
Ochranu pozemků občanů i právnických osob by měli zajišťovat myslivci. Takže pokud máte škodu na pozemku, domluvte se s myslivci, dejte stížnost na obecní úřad a zároveňa na obec s rozšířenou působností.
Úředníci stejně nic neudělají, ale alespoň stížnost zaevidují a pošlou již napsaný dopis, že se snaží vše řešit, ale ... .

Pokročilý

Domnívám se, že rosýpané vlasy patří mezi tradované a přibarvené povídky myslivců. Jen bych chtěl učinit drobnou poznámku, že boj proti černé zvěři, která je mimořádně bystrá a inteligentní, bude náročný nejen na čas, ale také na fnance. Pachová ochrana nepatří mezi nejlevnější. Otázka je: kam vám lezou - na volně přístupnou louku či zahradu? Nemáte šanci. Za plot? Kupte psa, nejlépe jagteriéra.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.