Glaba

Jak se zbavit nepřizpůsobivého souseda v podmínce?

Zdravím,
máme posledních pár měsíců obrovský problém se sousedem. Bydlí v našem paneláku a dělá pořád bordel. Byt je jeho otce a ten řekl, že je mu to jedno a nechce s ním mít nic společného. Ten týpek je po propuštění z vězení, takže by měl sekat latinu, ale má to evidentně na párku. Od prvního dne, jsou tu denodenně párty, do práce nechodí, celý den a noc mu tam lezou podobný kamarádi. Jsou hlasitý, hulej trávu, celý vchod smrdí z jeho bytu, pořád něčím mlátí. Když se opije řve v bytě že všechny zabije, že jsou všichni mr**y atd. Seděl za drogy, krádeže a přepadení, takže z něho mají lidi i strach. Jak jsem psal táta dává ruce pryč, předseda družstva mi tvrdí že s tím dělat nemůže. Několikrát jsme volali policii na rušení nočního klidu. Bohužel „nic na něj nemáme“. Jen to že se chová v bytě jak kdyby neexistovali sousedi. Po 22:00 se už ztiší ale přes den od něj pořád duní hudba takovým způsobem že se v bytě vedle nedá být. Potřebuju poradit jestli by někdo nevěděl, jak s takovým případem pracovat?
Neměl by být v nějakém probačním programu, kde se má ukázat, že se začlení do společnosti? Měl by mít práci a nechlastat a fetovat? Dá se někam třeba poslat nějaké oznámení? Popř. kam se dá ještě obrátit aby se tím začalo zabývat i družstvo, protože jako majitel bytu bych měl mít nějaká práva ohledně užívání bytu i přes den, přeci není možné aby se někdo choval takhle nepatřičně i přes den, i ve dne by měl být hluk nějakým způsobem omezován. Je nás sousedů několik, kdo s ním má problémy a nevíme kam se obrátit se stížností když nemáme bohužel v ruce žádný materiál ohledně přestupku nebo trestného činu.
Družstvo, městský úřad, probační,krimi­nálka?

Díky všem za rady a osobní zkušenosti :)

Odpovědi
JežíšKristus

Práci mít nemusí, proč by ji měl mít?
Maximálně to bude přestupek proti občanskému soužití (někdy se dělá měření hluku k tomu určeným přístrojem).

Rokio

Tak užívání drog a vyhrožování smrtí je trestný čin. Pokud mu to můžeš dokázat, tak se za nedlouho dostane zpátky do vězení, kam patří, protože by to bylo porušení podmínky.

klob1

V tom dnes těžko radit. Mám také špatné zkušenostise sousedy, ale s tím moc člověk nenadělá. Oni jsou takový chráněný, bohužel. A ty budeš jako ten, co dělá ten problém. Třeba budeš mít lepší štěstí. Dnes jsou prostě takoví lidé a ještě horší, že i sousedi a nemusí to být zrovna tzv. nepřízpusob. Kupa lidí bude mít proti tomu řeči, ale, když budou mít se k tomu postavit, myslím jako ostatní sousedi, tak pak dají od toho ruce. Nechají tě pak v tom jen tebe. Třeba se ti to povede, ale tady jsou takoví sousedé a ne jen zde, ale i jinde.

Glaba

@JežíšKristus To právě nevím jaké má povinnosti, proto jsem tady a doufám, že se tu objeví někdo se zkušenostmi. Přestupek proti občanskému soužití taky zamýšlíme, ale prostě nám chybí nějaké důkazy do ruky. Protože hluk dělá nepravidelně, tak se nedá nijak změřit přesně, maximálně natočit na mobilní telefon, který je ale samozřejmě dost nepřesné záznamové zařízení co se týče zvuku.

JežíšKristus

Můžete si ještě nechat poradit od advokáta (nebo v nějaké právní poradně zdarma – například právní poradně hl. m. Prahy), ale mám za to, že s tím příliš dělat nejde.

Glaba

Pro mě neexistuje možnost nejde s tím nic dělat :D Nedokážu s ipředstavit, další měsíce a léta vedle toho hajzla. Nehledě na to, že jsme chtěli zakládat rodinu..