Oprah

Dá se na někoho anonymně poslat sociálka kvůli dítěti?

Jak to mám podat a kde.

Odpovědi
standa

ANO, samozřejmě že dá.

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se můžete osobně dostavit na obecní úřad (s rozšířenou působnosti) na odbor sociální péče a zde oznámit podezření na protiprávní nebo asociální chování ´rodičů´ nezletilých dětí.

Pokud nebudete souhlasit se zvežejněním vašeho jména, tak úředníci této žádosti vyhoví a oznámení tak bude vůči ´podezřelým´ anonymní.

Ale samozřejmě, že na tento odbor můžete zmiňované oznámení podat i písemně, stačí když dopis předáte do podatelny obecního úřadu.

iwetax

Samozřejmě, jděte na odbor péče o dítě. Musí zachovat mlčenlivost ze zákona. Pokud víte o týrání dětí tak to nahlašte, už kvůli dětem. Nebo tam zavolejte a řekněte že chcete zůstat v anonimitě.