sanydayyy

Jak se zbavit nepotřebného zaměstnance?

Dobrý den, jaký by jste doporučili postup, pokud by jste se potřebovali zbavit nepotřebného zaměstnance(ví­ceméně se ve firmě stává přebytečným). O práci jistě stojí, dohoda tedy nepřipadá v úvahu. Děkuji. Hezký den. S.
Doplňuji:
Pracovní smlouvu má uzavřenou na dobu neurčitou.

Nejlepší odpověď
Hykam

Výpověď pro nadbytečnost s výplatou odstupného. Všechno ostatní je sviňárna.

Další odpovědi
Emefej

V organizační struktuře zrušit jeho pracovní místo a potom výpověď pro nadbytečnost s odstupným podle § 67 odst. 1.

mojitek

jak vyhodit na dlažbu pracujícího člověka který nic špatného neudělal ? Si děláte srandu nebo je to skrytá kamera?! Je mi z vás špatně!

Kelt

No pokud posuzujete lidi podle čísel a známostí a schopné lidi chcete odstranit, jste omezený člověk. Udělal něco špatně, má absence, pozdní příchody, byl přistižen , že je pod vlivem návykových látek, chytli ho, že něco vynáší z podniku? Dopustil se nějaké tresné činnosti? Pracuje špatně? Pokud na nějakou z těchto otázek můžete odpovědět kladně, aniž byste se osobně postaral o to, že ho na váš příkaz přichytnou například s nějakou věcí, kterou mu tam někdo nenápadně vloží, tak nemůžete nic. Pokud jste férový chlap, tak si s ním promluvíte a dokážete ho nějak přesvědčit, třeba finančně.
Nikdo nechce mít chytřejší podřízené, než je sám. Pokud tak uvažují dnešní šéfové, budeme na tom za chvíli stejně, jako v dobách socializmu.

sanydayyy

Nechci vyhazovat žádného člověka na dlažbu ani nic podobného – zlého. Možná jsem špatně formulovala svou otázku. Prostě mě jen zajímá, zda víte o legálním způsobu, který jsem nevypátrala a podle všeho ani neexistuje. Nemusíte se hned hněvat. Někteří zaměstnanci nechtějí pracovat, chtějí jen dostávat peníze.

mojitek

Docela si odporujete.Navíc jste napsala,že ten člověk o práci stojí,tak kde je problém? Ale pokud o práci-nestojí-,čili je línej jak veš ,je to brzda podniku,tak mu dejte písemnou výtku.Pokud to nezabere,tak mu dejte další..Myslím po třech výtkách ho máte právo vyhodit bez odstupného. Ovšem pokud podá odpor k výtce/výtkám,tak musíte prokázat(např­.svědectvím osob že jste byla v právu).Ale jukněte na zákoník práce,přeci tyhle základní věci jako zaměstnavatel musíte znát.