Pokročilý

Jak se zbavit nadměrného pocení, hlavně v podpažích a na zadku?

Dobrý den, velice mě trápí nadměrné pocení. Potím se snad všude na těle ale nejvíce v podpažích a na zadku. Abych upřesnil ten zadek, myslím to tak, že když déle sedím na dřevěné, plastové nebo jakékoliv podobné židli, a když se postavím tak zanechám na židli mokrý flek. Je to hrozné a cítím se strašně trapně, nevím co mám dělat. Pod podpaží jsem zkusil několik deodorantů a nic mi nepomáhá. Na zadek jsem to samozřejmě nezkoušel :D. Zadek mám mírně chlupatý, myslíte že to může být tím? Protože se mi potí více podpaží, které mám chlupatější než druhé. :D Budu vděčný za každou radu. :) Slyšel jsem o různých věceh, jako je driclor apod. Máte s tím někdo zkušenosti.
Ps.: nejsem tlustý, naopak celkem hubený, myslím že žiju zdravým životním stylem (cvičím, jím zdravě, nepiju sladké náboje apod., skoro jen vodu).
Ps2: Nejspíš to bude asi stresem, jelikož se doma skoro vůbec nepotím, jen ve škole. Jestli to bude tím, nevíte jak ovlivnit stres, protože je to prostě začarovaný kruh a nevím si rady. :(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nadměrné pocení je nemoc - zjistit příčinu u lékaře.
.
Pokud vás zajímají příčiny pohledu čínské mediíny a návrh na jejich řešení, projděte si odkaz.
---

Příčiny nadměrného pocení podle čínské medicíny

"Na příčiny nadměrného pocení se můžeme podívat i z hlediska tradiční čínské medicíny. Ta tvrdí, že nadměrné pocení může být způsobeno vyčerpáním životní energie (čchi), které souvisí i s oslabením slinivky a plic. Vyčerpání životní energie souvisí i s oslabenými ledvinami, které je provázeno únavou, zimou, poruchami trávení, opakovanému nachlazení, lítosti a skepsi. Příčinou oslabení slinivky, plic a ledvin je nadměrná fyzická i psychická zátěž, rychlý životní styl nebo jednostranně zaměřený jídelníček.

Pokud se potíte převážně odpoledne nebo v noci, může být vyčerpání způsobeno oslabením ledvin, jater nebo plic. Pocení je v tomto případě doprovázeno pocity žízně a vyprahlými ústy. Co je příčinou? Nedostatek odpočinku, alkohol nebo pálivá jídla.

Příčinou nadměrného pocení může být podle tradiční čínské medicíny také horkost nahromaděná v orgánech. Ta je způsobena konzumací velkého množství smažených jídel a alkoholu "

atd..

http://www.frau.cz/…

Další odpovědi:

Pokročilý

Možná by to mohlo být poruchou štítné žlázy...Zkuste si o tom něco přečíst, nemůžete ji mít?

Zlatý

Nadměrné pocení obvykle poukazuje na nějaký zdravotní problém - zajdi si k doktorovi - antiperspiranty nejsou řešením.
;-)

Diskuze k otázce

Bronzový

Pepa25

annas: chudák malý, stresuje se pocením a vy ho ještě strašíte "vyčerpáním životní energie".

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.