Avatar uživatele
frankie

Jak se zbavit kopřiv na zahradě?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda, anonym, štamgast před 4996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

mám jednu babskou radu:

  • kopřivy posekejte (sekačkou, srpem…)
  • ´postižené´ místo pokropte z plechové konve VAŘÍCÍ vodou

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Našla jsem na stránce Svět bydlení tuto radu:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Pokud se chcete zbavit kopřiv na větším pozemku a nemáte-li v úmyslu vytrhávat kopřivy ručně i s kořeny, což ale nijak nepomáhá, protože kopřivy mají rozvětvenou základnu kořenů, pak vám pomůže jedině chemie. Doporučujeme Vám přípravek s názvem LONTREL 300, což je selektivní postřikový herbicid, s vodou smísitelný kapalný koncentrát k hubení plevelů. Při samotném postřiku si ale dejte pozor na jiné okolní rostliny, které nechcete vyhubit, ty raději přikryjte. Dále máme zkušenosti s Roundupem, což je taktéž postřikový herbicid, který také hubí vše. Použitím tohoto přípravku – Roundup zcela zrušíte starý trávník, včetně plevelů. Po prvním použití Roundupu nechejte vyklíčit semena plevelů (samotným semenům herbicidy typu Roundup neublíží) , znovu použijte Roundup, a pak založte nový trávník. Přibližně za 6–8 týdnů můžete sekat trávník, který vyroste.

Nezapomeňte však, že kopřivy jsou léčivé. Obvykle se sbírají listy a nať kopřivy, které se připravují na nejrůznější způsoby. lze připravit čaj, koupel, olej a další. Kopřiva Snižuje hladinu krevního cukru, působí mírně močopudně, proti krvácení, protizánětlivě, urychluje hojení ran, regeneruje pokožku, proti pocení. Hodně zdaru při likvidaci kopřiv Vám přeje vaše redakce Světa bydlení.

Já rovněž sama kopřivy sekám suším je, používám na čaje i na koupele. Sušené jsou také dobrým zimním rmivem pro drůbež.
Doplňuji:
Oprava – sekám, suším…krmivem

Zdroj: http://www.svet-bydleni.cz/po­radna/pecujeme-o-zelen/zahrada/qu­estionid_1851/jak-vyhubit-koprivy.aspx

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kazisvět

použil jsem Roundup a pár měsíců byl pokoj. Pozor však, Roundupem můžete zlikvidovat podstatně více rostlin než jen kopřivy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
1popelka1

My se jich nezbavujeme, ale používáme je na vlasy proti jejich padání nebo na čaj.

Zbavíte se jich pouze chemií, vyrvat kořeny nepomůže.

Našla jsem vám tyto přípravky:
LONTREL 300 – selektivní postřikový herbicid, s vodou smísitelný kapalný koncentrát k hubení plevelů. Při samotném postřiku si ale dejte pozor na jiné okolní rostliny, které nechcete vyhubit, ty raději přikryjte.

Roundup – další postřikový herbicid, který také hubí vše. Použitím tohoto přípravku – Roundup , zcela zrušíte starý trávník, včetně plevelů. Po prvním použití Roundupu nechejte vyklíčit semena plevelů (samotným semenům herbicidy typu Roundup neublíží) , znovu použijte Roundup, a pak založte nový trávník. Přibližně za 6–8 týdnů můžete sekat trávník, který vyroste.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

zkuste herbicid roundup,můj Děda ho na kopřivy používá už mnoho let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Díky moc za radu mně se tlačí do zahrady z vedlejší nepoužívané parely """pokud chcete nějaké sazenice strašně rád se jich zbavím"""

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Kopřivy nemají rády pravidelné sekání. Sečte pravidelně trávu (na krátko) a ony za nějakou dobu zmizí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

DOBRÝ DEN.ZAJÍMÁ MĚ JESTLI SE JEDNÁ O KOPŘIVU ŽAHAVKU A NEBO O KOPŘIVU BĚŽNOU,A ODKUD JSTE,SMÍMLI SE ZEPTAT,KVŮLI TOMU,ŽE KDYBY JSTE BYDLEL NĚKDE BLÍZKO BRNA A JEDNALO BY SE O KOPŘIVU ŹAHAVKU MĚLA BYCH O JEJÍ ODBÉR V SUŠENÉM STAVU VELKÝ ZÁJEM. ZDRAVÍ VÁS---ZAJ-PO

Zdroj: OSOBNÍ SKUŠENOSTI A ZNALOSTI

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Midoc

Z nadzemní části kopřiv se může vyrobit jícha. Hotová se pozná podle čichu.

před 1299 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ales

Velmi prosté a účinné. Za ranní rosy nebo po dešti posolit listy kopřiv. Nejlépe učinkuje u mladých rostlin. Dočetl jsem se to v 70 let staré knize a opravdu to funguje.

před 4778 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek