9 řemesel

Víte , co je jeden z nejlepších herbicidů?

Toto je reakce na „pesticidní“ otázku.Odpovím a uzavřu ještě dnes, až budu mít trochu času.Tak zatím..
Doplňuji:
Dodatek:nehledejte v běžných přípravcích typu Roundup aj. Je to úplně z jiného těsta,pokusy se prováděly za 2 svět. války Němci.Ale víc už nic.

Nejlepší odpověď
rynek878

Fenol se používá také pro výrobu léčiv (je počátečním surovinou pro průmyslovou výrobu kyseliny acetylsalicylové), herbicidů a syntetických pryskyřic (bakelit, první vyrobená syntetická pryskyřice, je polymer fenolu s formaldehydem). Expozice kůže koncentrovaným roztokům fenolu může způsobit vážné poleptání. Při používání fenolu v laboratoři se obvykle doporučuje mít k dispozici roztok polyethylenglykolu jako oplach při polití fenolem. Nezbytné je opláchnutí velkým množstvím vody a odstranění kontaminovaného šatstva a v závažnějších případech okamžitá lékařská pomoc. Toto je zvlášť důležité, pokud je fenol smíchán s chloroformem (směs často používaná v molekulární biologii k čištění DNA a RNA od bílkovin.

Fenol (též známý jako kyselina karbolová, hydroxybenzen, karbol, benzenol) je jedovatá bezbarvá krystalická pevná látka sladkého dehtového zápachu, často označovaného jako „vůně nemocnice“.
Výskyt v přírodě
Fenoly jsou v přírodě běžné, zejména v říši rostlin. V některých případech jsou přítomny v listech rostlin jako ochrana před okusováním býložravci, jako je tomu u západního jedovatého dubu (Toxicodendron diversilobum).
link zde:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fe­nol

Midoc

Vařící voda