zelí

Jak se zasvětit do tajů elektrotechniky?

Zdravím,
velmi by mě zajímala elektrotechnika. Bohužel mám jen částečný přehled jako laik.
Doporučte mi prosím nějákou stránku, knihu, apod. o elektrotechnice. Zajímalo by mě spíš něco praktičtěji zaměřeného. Na co a jak se využívá ta a ta součástka atd.
Doma mám fyziku pro VŠ o elektřině a magnetismu, jednotlivých součáskách, ale velmi teoreticky. Budeme to brát další semestr, avšak malý náskok neuškodí.
Díky za snahu.

Odpovědi
Mapel

Elektrotechnika je široký pojem a knih je opravdu mnoho. Např. nakladatelství BEN. Nejdříve si ujasni co by tě zajímalo. Nejlépe si s někým promluvit, aby ti ukázal směry. Píšeš o dalším semestru, taže nějaký směr už máš nabraný, tak by jsi to měl rozepsat. Dělám sice silovinu kvůli penězům, ale srdeční záležitostí je systémová instalace.