PesBen

Jak se vypočítá počet kombinací, pokud se 26 prvků neopakuje, 7 se opakuje jednou a jeden dvakrát? Vybíráme 7 prvků.

Nejlepší odpověď
Quimby

Nejsem si jistý zda rozumím zadání, 7 prvků se můsí opakovat právě jednou, nebo se může opakovat maximálně jednou?
Pokud „maximálně“ Tak prostě počítej s tím, že máš 26 + 7*2 + 1*3 prvků a vybíráš jich 7, takže 43 nad 7.
Pokud „právě“, tak bych to rozdělil na podúlohy, kdy se vybere z I(26) , z II(7), ze třetí to nejde. A pak ještě jednotlivé kombinace toho… pak výsledný počet prostě sečíst, ale asi si měl namysli tu první variantu.

Další odpovědi
Kepler

Zkus to do dostudovat, my blbci kombinatorice nerozumíme, jsme odborníci na jiná témata. Nebo zkus jinou poradnu. Nebo školu.

Lamalam

Vypočítá se to za využití základních kombinatorických pravidel a ta jsou jenom dvě.